08.10.2021 16:30 0 WH/TTM

Od 70 lat uczą i wychowują – jubileusz Szkoły Podstawowej nr 6

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W Wejherowie piątek (8 października) minął pod znakiem świętowania jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 6. Placówka w tym roku obchodzi 70-te urodziny. Z tej okazji zorganizowano wyjątkową uroczystość, na której pojawili się m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt czy komendant straży miejskiej Zenon Hinca.

W 1951 roku Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki rozpoczęła swoją działalność dydaktyczno – wychowawczą.

Świętowanie 70-tki rozpoczęły się już w połowie września, kiedy to uczniowie na boisku stworzyli tzw. żywy napis. Więcej szczegółów w naszym artykule.

Piątkowe obchody zainaugurowała msza święta w Klasztorze Franciszkanów w Wejherowie. O godzinie 10:00 rozpoczęła się gala, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele miasta oraz zaproszeni goście. Nie obyło się bez gratulacji, nagród i życzeń na kolejne 70 lat placówki.

Szkoła na przestrzeni lat bardzo się zmieniła. Przez 70 lat kierowało ją 8 dyrektorów. W XXI wieku wkroczyliśmy w erę cyfryzacji – komputerów, tabletów i wszystkich urządzeń, które ułatwiają pracę z uczniami. Szkoła przez te lata się rozbudowywała – powstała hala sportowa, blok żywieniowy, nowoczesna biblioteka z centrum multimedialnym. Szkoła rośnie w siłę i jesteśmy dumni, że obchodzimy te urodziny – wylicza Piotr Litwin, dyrektor SP6 w Wejherowie.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Cała fotogaleria z wydarzenia znajduje się tutaj.

Podczas uroczystości na scenie wystąpili młodzi artyści – uczniowie wejherowskiej szóstki. Podczas przedstawienia nawiązano do wszystkich postaci, z którymi placówka jest związana, m.in. do Tadeusza Kościuszki i Jakuba Wejhera.

Będzie sporo tańca. Dziewczyny, jak i chłopaki ciężko nad tym pracowali. Będą śmieszne scenki, będą niespodzianki. Wierzę, że wszyscy będą świetnie się bawić. W tej szkole nauczyciele są świetni, a uczniowie bardzo mili. Korzystamy z przedstawień i konkursów, aby się dalej rozwijać – mówiła przed występem 11-letnia Karolina.

Obecnie szkoła dysponuje 38 oddziałami, gdzie uczy się około 800 uczniów.

To jubileusz, który pokazuje, że ta szkoła ma bardzo bogatą historię. Jeżeli popatrzymy na tę szkołę, to ona od samego początku była traktowana jako szkoła bardzo nowoczesna. Przez te lata była rozbudowywana i do dzisiaj jest nowoczesna. Charakteryzuje się tym, że jest tu wspaniała grupa ludzi, którzy potrafią znaleźć dobry kontakt między uczniem a nauczycielem. To piękna część historii Wejherowa. Życzymy tej szkole wszystkiego najlepszego i dalsze piękne zapisywanie kart wejherowskiej historii – zwraca uwagę Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24