15.10.2021 15:30 68 WH/UG w Luzinie

Luzino protestuje w sprawie podwyżek cen gazu

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com

Gmina Luzino dołącza do ogólnopolskiego protestu w sprawie wysokich cen gazu. Mieszkańcy mogą złożyć podpis na liście protestacyjnej.

Od kilku tygodni w zastraszającym tempie wzrastają ceny gazu, zarówno w Polsce, jak i na rynkach międzynarodowych. W ciągu miesiąca cena błękitnego paliwa wzrosła o 100 procent na rynku spot Towarowej Giełdy Energii.

Na wtorek (19 października) wójt gminy Tarnowo Podgórne zaplanował spotkanie samorządów, które nie zgadzają się na podwyżki gazu. Podczas zebrania mają zostać podpisane pisma - wystąpienia m.in. do Urzędu Regulacji Energetyki, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Ministerstwa Klimatu, Ministerstwa Aktywów Państwowych. Do pism załączone zostaną kopie formularzy z podpisami mieszkańców sprzeciwiających się podwyżkom.

Na stronie urzędu gminy Luzino znajduje się formularz podpisów. Każdy chętny może podpisać listę poparcia i zebrać podpisy innych zainteresowanych osób.

My, niżej podpisani, stanowczo przeciwstawiamy się wprowadzeniu drastycznych podwyżek cen gazu. Wzywamy do ich cofnięcia bądź wprowadzenia rządowych dopłat rekompensujących te podwyżki – czytamy w liście.

Listy protestacyjne należy dostarczyć do urzędu gminy do poniedziałku (18 października) do godziny 15:30.

Istnieje również możliwość złożenia podpisu na listach wyłożonych w kancelarii urzędu w dniach 15 i 18 października br. w godzinach pracy urzędu (7.30 – 15.30) oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Luzinie przy ul. Of. Stutthofu 58 również w dniach 15 i 18 października br. w godzinach od 10.00 do 18.00 – informują urzędnicy.

Samorządy zamierzają także powołać Ogólnopolski Komitet Protestacyjny, który ma „reprezentować poszkodowanych drastycznymi podwyżkami cen gazu”. Województwo pomorskie będzie reprezentował Jarosław Białk – starosta pucki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24