21.10.2021 16:00 0 EWA/TTM

Seniorzy świętowali w Pucku

fot. Marek Trybański/ TTM

W Pucku świętowali Europejski Dzień Osób Starszych, z tej okazji przygotowano poczęstunek i przeczytano fragment „Moralności Pani Dulskiej”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, wszystkie miejsca były zajęte.

Spotkania dla seniorów są organizowane w Pucku od kilku lat, z uwagi na pandemię w zeszłym roku nie mogło się odbyć. Tegoroczne spotkanie było w środę (20 października) z okazji Europejskiego Dnia Osób Starszych.

Jak widać seniorów mamy bardzo aktywnych. Chętnie przybyli, aż musieliśmy limitować tę uroczystość - mówi Ewa Budzik, przewodnicząca Rady Seniora w Pucku.

Seniorzy nie tylko spędzili czas na wspólnych rozmowach podczas poczęstunku, ale mieli chwilę na tańce, zabawy i muzykę na żywo przy dźwiękach Państwa Dubienieckich. Ważną częścią spotkania było czytanie fragmentów „Moralność Pani Dulskiej" przez puckich seniorów.

W Pucku mamy ponad 3000 mieszkańców 60+, z czego około 1000 korzysta z karty seniora. Mamy też organizacje pozarządowe, które dbają o seniorów, za co im bardzo dziękuję – dodaje Hanna Pruchniewska

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków budżetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach programu pt. „Kulturalny Senior” oraz środków budżetowych Pucka.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna na naszej stronie internetowej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24