22.10.2021 14:30 0 EWA

Sprawdź światła w samochodzie za darmo

fot. archiwum

Trwa ogólnopolska kampania „Twoje światło - Nasze bezpieczeństwo” na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach akcji zaplanowano konkurs oraz bezpłatne sprawdzenie oświetlenia w samochodzie na wybranych stacjach diagnostycznych.

Widoczność po zmroku kierowcy jest znacznie ograniczona, jak twierdzą eksperci zmniejsza się ona często do 20 metrów. Prawidłowe oświetlenie pojazdu jest szczególnie ważne w okresie jesienno – zimowym, kiedy to dużo częściej jeździmy w ciemnościach.

Na prawidłowe działanie świateł składa się kilka czynników, właściwe ustawienie ich wysokości, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia, natężenie emitowanego światła, sprawne żarówki czy czystość lamp – przypomina pomorska policja.

Akcja „Twoje światło - Nasze bezpieczeństwo” będzie trwać do 15 grudnia, wtedy też odbędzie się konkurs, gdzie nagrodą będzie voucher na kurs doskonalenia techniki jazdy, jednak nie to jest sednem całej kampanii, ale zachęcenie do tego by oświetlenie w pojazdach było dobrze przygotowane na ciemne drogi.

Kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich samochodach na wybranych stacjach kontroli pojazdów, które włączyły się w działania Policji. W całym województwie jest ich aż 74, a w powiecie wejherowskim 16 punktów. Co ciekawe, osoby, które korzystają z komunikatora Yanosik dostaną na swój telefon informacje o lokalizacji warsztatu, w którym można zrobić kontrole świateł.

Wykaz wszystkich warsztatów, które włączyły się do akcji dostępny jest tutaj. Sprawdzić swoje światła można 23 października, 06 listopada, 20 listopada, 4 grudnia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24