26.10.2021 15:30 1 AB

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zaginięcia lekarza z Trójmiasta

Fot. KMP Sopot

Znanego i cenionego trójmiejskiego lekarza Michała Kąkola ostatni raz widziano w sobotę 16 października w Sopocie. W poniedziałek 25 października po 9 dniach Prokuratura Okręgowa w Gdańsku podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa w tej sprawie.

46-latek ostatni raz był widziany na ul. Łokietka w Sopocie. Od tego czasu w jego poszukiwania zaangażowała się policja, straż pożarna, a także sopoccy ratownicy wodni. Najdokładniejsze poszukiwania były przeprowadzone nad Zatoką Gdańską od wejścia nr 32 na sopocką plaże w stronę Gdańska. Wykorzystano różnorodny sprzęt a także psy z Komendy Głównej Policji. Jeden z nich, który doprowadził przewodnika na plażę, zgubił trop. Wszczęte działania nie przyniosły skutków. Równolegle śledztwo wszczęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Ustalono że poszukiwany prowadził bardzo ustabilizowany tryb życia. Nie można zatem wykluczyć, że padł ofiarą przestępstwa, wstępnie przyjęto, że mógł paść ofiarą przestępstwa pozbawienia wolności - informuje Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Zabezpieczono także liczne zapisy monitoringów na trasie, którą mógł poruszać się poszukiwany.

Prokuratura i policja zwraca się do właścicieli budynków oraz posesji usytuowanych od ul. Łokietka w Sopocie do linii brzegowej Zatoki Gdańskiej, dysponujących zapisami monitoringów od dnia 16 października 2021 roku godziny 22.00 o przekazywanie ich dla potrzeb prowadzonego śledztwa - ponownie informuje Grażyna Wawryniuk.

Michał Kąkol jest lekarzem Wojewódzkiego Centrum Onkologii oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego GUMed w Gdańsku. 46-latek jest wysokim mężczyzną ok. 180 cm wzrostu, ma zielone oczy i krótkie blond włosy z widoczną łysiną.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24