23.11.2021 11:30 22 AB/TTM

Leśny kompleks promocyjny w Wejherowie skończył 25 lat

Fot.TTM

Leśne kompleksy promocyjne pozwalają leśniczym lepiej zrozumieć ekosystemy, umożliwiają także edukację społeczeństwa. W tym roku 25 lat kończy LKP należące do nadleśnictwa Gdańsk i nadleśnictwa Wejherowo.

W poniedziałek (22 listopada) w ramach obchodów 25-lecia odbyły się uroczyste obchody w Filharmonii Bałtyckiej. Na spotkaniu odbyły się wykłady na temat leśnych kompleksów promocyjnych i gospodarki leśnej.

Dotykamy najtrudniejszego zagadnienia, czyli zrozumienia gospodarki leśnej. Zrozumienia tego, że możemy przyjąć założenie, że pewne obszary wyłączymy z zagospodarowania. Trzeba mieć zawsze świadomość co potem może się stać, jakie konsekwencje niesie za sobą ingerencja człowieka w lasy. Gospodarka leśna zapewnia trwałość lasu, zwyczajnie powoduje to, że lasu nam nie zabraknie - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Piotr Karbownik, zastępca leśniczego Nadleśnictwa Wejherowo.

LKP daje kompromis między najważniejszymi zadaniami nadleśnictwa: gospodarką leśną, ochroną przyrody, badaniami naukowymi i edukacją leśną.

Lasy od zalania swojego istnienia realizują zrównoważoną politykę, gdzie filarami są gospodarka leśna, wszystko co związane z ochroną środowiska. Spełnia także funkcje społeczne. LKP też daje nam możliwość badań. Mając dokładne badania wiemy co robić, w jakim etapie i przez ile lat, żeby dany cel osiągnąć. 25 lat działalności leśnego kompleksu promocyjnego jest potwierdzeniem tego, że ten cel realizujemy - zaznacza Bartłomiej Obajtek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24