25.11.2021 10:30 8 WH/pomorskie.eu

Młodzież z Nordy nagrodzona przez marszałka

Fot. Pomorskie.eu

Marszałek Mieczysław Struk przyznał stypendia dla najzdolniejszych uczniów z województwa pomorskiego. Nagrodzono uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i zawodowych. Granty ustanowiono w wysokości 2,5 tys. złotych jednorazowo i 250 złotych wypłacane co miesiąc.

Stypendia otrzymają uczniowie posiadający tytuł finalisty lub laureata konkursu/olimpiady przedmiotowej, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z wysoką średnią ocen oraz uzdolnieniami z zakresu przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości oraz młodzież ze szkół zawodowych. We wszystkich kategoriach przyznano 982 stypendia o łącznej wartości 2,682 mln złotych – informuje portal pomorskie.eu.

Granty za rok szkolny 2020/21 trafiły do uczniów, którzy osiągnęli wyjątkowe efekty edukacyjne, zdobyli tytuły laureatów konkursów i olimpiad przedmiotowych nie tylko na szczeblu regionalnym, ale i krajowym oraz międzynarodowym. Pod uwagę brana jest także średnia ocen. Najwięcej zgłoszeń było z Gdańska, Gdyni i powiatów: wejherowskiego, kartuskiego i gdańskiego. Przyznano 53 jednorazowe stypendia po 2,5 tys. złotych. Otrzymają je uczniowie szkół: podstawowych – 34, ponadpodstawowych – 14 i artystycznych – 5.

W powiecie wejherowskim stypendium w wysokości 2,5 tys. złotych otrzymali - Mateusz Byzdra (ZSO SP 9 Rumia), Mateusz i Piotr Dziadowicz (SP Bolszewo), Aleksandra Schulz (SP Gościcino), Agata Sulborska (SP5 Wejherowo), Kajetan Tatara (Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi), Maja Ułasik (SP Karczemki), Kacper Walczyk (SP8 Wejherowo) i Kinga Wysocka (Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi).

Comiesięczne stypendia otrzyma 454 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zaś z szkół zawodowych - 475.

Uczniowie szkół zawodowych muszą nie tylko wykazać się wysoką średnią ocen z przedmiotów zawodowych, ale i powinni kształcić się w branżach kluczowych dla rozwoju naszego regionu. Dodatkowe punkty uzyskują za osiągnięcia w konkursach, turniejach i olimpiadach wiedzy zawodowej oraz za rozwijanie swoich umiejętności poprzez staże zawodowe organizowane w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” - czytamy na portalu pomorskie.eu.

W tym roku wpłynęło 968 wniosków. Najwięcej zgłoszeń było z Gdańska, Słupska, Gdyni i powiatu kartuskiego.

Wszystkie listy stypendystów znajdują się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24