08.12.2021 08:00 7 AB/KMP Gdynia

Szukali bezdomnych i oferowali im pomoc

źródło: KMP Gdynia

Coraz niższe temperatury narażają osoby bezdomne na wychłodzenie organizmu, co w skutku może doprowadzić do utraty życia, żeby temu zapobiec, policjanci z Gdyni sprawdzali miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać.

Działania zostały przeprowadzone w poniedziałek (6 października). Funkcjonariuszom z Gdyni pomagali pracownicy socjalni. Zima to okres, kiedy osoby stale przebywające na dworze są narażone na utratę zdrowia czy nawet życia.

Coraz niższe temperatury narażają osoby bezdomne na wychłodzenie organizmu, co w skutku może doprowadzić do utraty życia. Aby temu zapobiec, policjanci z Gdyni sprawdzali miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać - apeluje gdyńska policja.

Podczas prac mundurowi spotkali jedną osobę bezdomną.

W trakcie pracy, w jednym z takich miejsc mundurowi z pracownikami socjalnymi rozmawiali z bezdomnym mężczyzną i przekonali go do skorzystania z placówki, w której oferowana jest pomoc dla tzw. osób bez dachu nad głową. Mężczyzna z chęcią skorzystał z oferowanej pomocy. Tam znajdzie nie tylko schronienie przed zimnem, ale zje również ciepły posiłek - informuje Jolanta Grunert, rzecznik KMP Gdynia.

Policja przypomina także, aby w przypadku spotkania osoby bezdomnej, zadzwonić na numer alarmowy 112.

źródło: KMP Gdynia źródło: KMP Gdynia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24