08.12.2021 13:45 10 PM

Próbowała uniknąć zderzenia i wjechała w drzewo. Wypadek lawety i osobówki

Fot. Marek Trybański/TTM

Między Mierzynem a Karczemką Gardkowską doszło do zderzenia lawety i samochodu osobowego. Kierująca osobówką została przetransportowana do szpitala.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Do zdarzenia doszło w środę (8 grudnia) po godzinie 12:00. Według wstępnych ustaleń policji 19-letni kierujący lawetą nie upewnił się, czy może wykonać bezpiecznie manewr wyprzedzania i rozpoczął wyprzedzanie w momencie, kiedy sam już był wyprzedzany przez kierującą toyotą.

W wyniku czego 55-letnia kierująca toyotą próbowała uniknąć zderzenia i uderzyła w drzewo, a następnie jej pojazd odbił się od drzewa i uderzył w niego samochód renault – wyjaśnia asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Kobieta została przewieziona do szpitala na badania, natomiast kierowca został ukarany mandatem karnym oraz 6 punkami karnymi.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza podczas wykonywania manewrów skrętu oraz wyprzedzania – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24