06.02.2022 16:00 10 AB/UM Wejherowo

Wyższe dofinansowania na wymiany starych pieców i kotłów

Fot.pixabay.com

Rozpoczął się nabór wniosków do trzeciej części programu Czyste Powietrze. Będzie można otrzymać dofinansowanie do 69 tys. zł. Głównym celem programu jest wymiana starych pieców i kotłów na paliwo stałe.

Czyste Powietrze to program na który przeznaczono 103 mld zł. na lata 2018-2029. Więcej o zasadach programu pisaliśmy tutaj. Jego zadaniem jest wymiana starego ogrzewania na bardziej ekologiczne.

Celem programu Czyste Powietrze jest rozwiązanie największego problemu dotyczącego smogu w Polsce, czyli doprowadzenie do wymiany starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, żeby efektywnie zarządzać energią - informuje urząd miasta Wejherowo.

W ramach trzeciej części Czystego Powietrza rozpoczął się nabór wniosków, gdzie maksymalna dotacja wynosi do 69 tys. zł. przy 90 proc. kosztów kwalifikowanych. Wyższe dofinansowanie to nie jedyna zmiana w programie.

Dodatkowo wśród istotnych zmian znalazły się: dopuszczenie kotłów dwupaliwowych zgazowujących drewno i spalających pellet drzewny, jako zgodnych z celami programu Czyste Powietrze oraz doprecyzowanie wymagań dla przewodów kominowych w przypadku kotłów na paliwo stałe, ze względów bezpieczeństwa - dodaje urząd miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24