13.05.2022 13:00 11 AB

Chciał wyprzedzać i uderzył w samochód - poszkodowany trafił do szpitala

Facebook.com/PSP Puck

W czwartek przed godziną 19:00 w Sulicicach doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch aut. Kierujący seatem próbował wykonać manewr wyprzedzania, w wyniku czego uderzył w fiata punto. Poszkodowany kierowca trafił do szpitala.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej na trasie do Minkowic (gmina Krokowa). Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy JRG oraz OSP Sławoszyno. Jak informują strażacy, jeden z samochodów dachował. Sprawę badali również funkcjonariusze ruchu drogowego.

Kierujący pojazdem marki seat jadący w kierunku Minkowic wykonał manewr wyprzedzania nie upewniając się co do możliwości jego wykonania. W wyniku tego uderzył w fiata punto, który wykonywał manewr skrętu w lewo. Na miejscu ustalono, że uczestnicy są trzeźwi. Kierujący fiatem został przetransportowany do szpitala w Wejherowie - mówi podkom. Monika Bradtke, naczelnik wydziału prewencji w puckiej komendzie.

Jak informuje policja, podczas diagnostyki lekarskiej u poszkodowanego stwierdzono liczne obrażenia. Z uwagi na uszkodzenia zatrzymano dowody rejestracyjne, a pojazdy zostały zabezpieczone we własnym zakresie. Sprawa została zaliczona jako przestępstwo z kodeksu karnego. Sprawca wypadku odpowie za zdarzenie przed sądem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24