20.05.2022 13:30 13 PM/KPP Wejherowo

Nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z 13-latkiem na rowerze

Fot. pixabay.com

Jechała skodą i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 13-letniemu rowerzyście jadącemu przejazdem dla rowerów. Nikt nie został ranny, a kobieta dostała 5 tys. zł mandatu i 6 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło w czwartek (19 maja) na ul. Dąbrowskiego w Rumi. Kierowca samochodu osobowego zderzył się z kierującym rowerem 13-latkiem.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z wejherowskiej drogówki, którzy zajęli się ustalaniem okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze zebrali informacje, z których wynikało, że 59-latka jadąca skodą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście jadącemu przejazdem dla rowerów, w wyniku czego doszło do zderzenia. Na szczęście chłopak nie został ranny - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Mundurowi ukarali 59-latkę mandatem w wysokości - 5 tys. zł. oraz 6 punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24