24.05.2022 14:00 17 PM/UM Wejherowo

Inwestor zapłacił miastu prawie 160 tys. zł kary

Zdjęcie archiwalne z 2017 roku, kiedy budynek był w trakcie budowy

Spółka, która z opóźnieniem wybudowała budynek na ulicy Wałowej w Wejherowie, zapłaciła ponad 156 tys. zł kary. Pieniądze wpłynęły na konto miasta.

Jak podaje wejherowska gazeta, w lipcu 2011 roku jedna ze spółek deweloperskich kupiła po przetargu grunt przy ulicy Wałowej. W umowie sprzedaży nieruchomości istniał zapis, że jeżeli działka nie zostanie zabudowana, to spółka będzie musiała zapłacić karę. Budynek został oddany do użytku w 2018 roku, w związku z tym miastu należała się kara za dwa lata zwłoki. Gazeta podaje, że spółka nie zapłaciła kary. Urzędnicy natomiast poinformowali, że pieniądze od inwestora wpłynęły na konto miasta 10 maja.

Urząd miejski skutecznie wyegzekwował 156 226,27 zł kar umownych od inwestora budynku „Apartamenty nad Cedronem” znajdującego się przy ul. Wałowej. Urząd za pośrednictwem komornika wyegzekwował kary zgodnie z zawartą umową sprzedaży działki, na której stanął budynek, za opóźnienie inwestora w jego oddaniu do użytku o dwa lata - informują władze Wejherowa.

Ratusz podaje, że wszelkie inne ukazujące się sensacyjne wiadomości są nieprawdziwe.

To zwykłe tzw. fake newsy stanowiące jeden z wielu elementów dezinformacji i brudnej walki politycznej w Wejherowie – czytamy na oficjalnej stronie Wejherowa. - Urząd miejski w tym i innych przypadkach działa zgodnie z przepisami prawa i przy egzekucji kar musi stosować się do obowiązujących procedur, co czasami utrudnia i wydłuża uzyskanie pieniędzy – czytamy dalej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24