15.06.2022 16:00 0 WH/TTM

Morscy komandosi będą kształcić młodzież w Redzie

Fot. archiwum, gdynia.pl

Od nowego roku szkolnego 2022/2023 w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie naukę rozpoczną dwie klasy o profilu przygotowania wojskowego. Zajęcia przygotowywać będzie jednostka wojskowa Formoza.

W środę (15 czerwca) w PZS Reda odbyło się podpisanie umowy powiatu wejherowskiego z Formozą – morską jednostką operacji specjalnych na arenie międzynarodowej. To oznacza, że redzka szkoła od września rozpoczyna współpracę z wojskowymi.

To krok milowy. Od kilku lat kształcimy klasy mundurowe, zaczynaliśmy od jednego oddziału. Dzisiaj jest już ponad 400 uczniów. Podpisaliśmy porozumienia z Marynarką Wojenną, policją i aresztem śledczym, a teraz z Formozą – mówi starosta Gabriela Lisius.

Od 2012 roku prowadzimy z dużym sukcesem największą w tej chwili w północnej Polsce szkołę mundurową. W tym roku rozpoczynamy kolejny program Ministerstwa Obrony Narodowej – wyjaśnia dyrektor Dorota Nowicka–Klimowicz.

Pojawią się dwie klasy o profilu przygotowania wojskowego – po jednej klasie w liceum i technikum.

Nasza młodzież będzie miała zaliczoną skróconą służbę przygotowawczą do służby wojskowej. Jeżeli ktoś zdecyduje się kontynuować naukę na uczelni wyższej wojskowej, to otrzyma dodatkowe punkty - dodaje Nowicka–Klimowicz.

Zajęcia praktyczne przygotowywać będą instruktorzy z Formozy. Wojskowi mają nadzieję, że dzięki temu młodzież będzie chciała dołączyć do grona morskich komandosów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24