20.06.2022 13:00 1 AB/TTM

Trzy dni zawodów w kitesurfingu i wingfoilu na Cyplu Rewskim

Fot. Marek Trybański/TTM

W Rewie odbyły się pierwsze zawody z cyklu Land Rover Kite Cup. Przez trzy dni zawodnicy walczyli o Puchar Polski oraz tytuł mistrza Polski w kitesurfingu i wingfoilu. „To jedno z najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu w Polsce. Rewa przywitała nas fantastycznymi warunkami wiatrowymi” -mówi Michał Zieliński, organizator cyklu.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Zawody odbywały się od czwartku (16 czerwca) do soboty (18 czerwca). Ze względu na sprzyjającą pogodę, udało się rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje freestyle, formula kite, A’s, a także po raz drugi w historii dyscyplinę wingfoil.

Trzeba pamiętać o kierunku wiatru. Jeżeli będzie wiał z kierunku południowego, Rewa nie jest wtedy dobrym miejscem, ponieważ jest schowana za lądem. Wtedy wiatr tutaj nie wchodzi. Wszystkie inne kierunki dają nam możliwość uprawiania tych sportów - mówi Michał Zieliński, organizator cyklu Land Rover Kite Cup.

Zawody organizowane były po raz siedemnasty. Jak informują organizatorzy, jest to najdłużej trwający cykl zawodów narodowych w Europie.

Żaden inny kraj europejski nie może się poszczycić cyklem, który trwał aż tak długo i trwa do tej pory - dodaje Zieliński.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się przekazać 100 zł od wpisowego każdego uczestnika na ochronę Bałtyku i działania fundacji MARE. Kolejne zawody z cyklu odbędą się w Jastarni w dniach 22-24 lipca oraz w Pucku od 11 do 14 sierpnia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24