30.06.2022 09:00 1 AB/TTM

Większa dotacja celowa na podręczniki w gminie Wejherowo

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W środę (29 czerwca) odbyła się sesja rady gminy Wejherowo dotycząca m. in. zmian w budżecie. Gmina zatwierdziła kwotę, jaką otrzymała na zakup książek i materiałów szkolnych w ramach dotacji celowej.

Poza zmianami w budżecie, radni debatowali nad kilkoma uchwałami.

Sesja dotyczyła przyjęcia poprawek do dwóch uchwał. O pomocy mieszkańcom Ukrainy oraz o dostępności miejsca na sprzedaż płotów rolnych dla rolników i ich rodzin. To były poprawki dotyczące funkcjonowania tych uchwał - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Hubert Toma, przewodniczący rady gminy Wejherowo.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Najważniejszymi punktami były jednak te związane ze zmianami w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.

Sesja dotyczyła przede wszystkim zmian budżetowych. Musieliśmy zadekretować kwotę jaką otrzymaliśmy na podręczniki i podwyżki dla nauczycieli. W prognozie wieloletniej musieliśmy dodać projekt ulicy w Reszkach. Chcieliśmy ten projekt zrealizować w tym roku, niestety po podpisaniu umowy wszystko wskazuje na to, że będzie to w styczniu - dodaje Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo.

Podczas sesji złożono również sprawozdania z bieżącej działalności wójta i rady.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24