30.06.2022 16:00 6 AB/KMP Sopot

Policjanci zatrzymali poszukiwanego 15-latka - był pod wpływem alkoholu

Fot. Marek Trybański/TTM/archiwum

W środę (29 czerwca) sopoccy policjanci interweniowali w okolicy plaży wobec nastolatka pod wpływem alkoholu. Okazało się, że 15-latek z Warszawy jest poszukiwany, wcześniej miał uciec z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Elblągu.

Funkcjonariusze z Sopotu otrzymali zgłoszenie około godziny 2:30, w rejonie pasa nadmorskiego miał znajdować się pijany nastolatek.

Na miejscu była też młoda kobieta, która zgłaszała interwencję i oświadczyła, że razem z koleżanką znalazły chłopaka na plaży. Był tam sam, leżał na plaży i miał problemy z chodzeniem. Kobiety pomogły nastolatkowi zejść z plaży, a następnie wezwały służby. Interweniujący policjanci ustalili tożsamość nastolatka - informują sopoccy policjanci.

Jak się okazało, 15-letni mieszkaniec Warszawy był poszukiwany w związku z kolejną ucieczką z placówki opiekuńczo-wychowawczej. Nastolatek miał promil alkoholu w organizmie.

Z miejsca interwencji nastolatek trafił do sopockiej komendy, a następnie po wykonaniu niezbędnych czynności został przekazany policjantom z Elbląga. O całym zdarzeniu powiadomiono także sąd rodzinny w Elblągu - dodaje sopocka policja.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24