01.07.2022 15:00 5 PM/KPP Wejherowo

Ukradł samochód i uderzył w drzewo. Był pijany

Fot. KPP Wejherowo

Jechał skradzionym pojazdem marki renault i uderzył w przydrożne drzewo. Ponadto 25-latek był nietrzeźwy i kierował autem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.

W środę (29 czerwca) w nocy dyżurny wejherowskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kierzkowo na terenie gminy Choczewo.

Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, którzy potwierdzili zgłoszenie. 25-letni kierujący samochodem renault stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci wykonujący czynności ustalili, że nie jest to jedyny czyn, za który odpowie mężczyzna. Okazało się, że pojazd renault, którym się poruszał został skradziony tej samej nocy z miejscowości Choczewo, a kluczyki zostały znalezione przez niego w schowku wewnątrz samochodu. Dodatkowo policjanci ustalili, że 25 latek kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień - informuje mł. asp. Karolina Pruchniak z wejherowskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do wejherowskiej komendy, a w czwartek usłyszał zarzuty dotyczące przestępstw, których dokonał w środową noc.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24