06.07.2022 14:01 9 AB/PORD

Pracownicy PORD-u strajkują - egzaminy są odwoływane

Facebook.com/PORD

Od poniedziałku (4 lipca) wielu egzaminatorów PORD w Gdyni i Gdańsku nie przychodzi do pracy. Z tego powodu liczba egzaminów na prawo jazdy wszystkich kategorii jest ograniczona.

Jak informuje Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, w środę (6 lipca) w Gdyni wszystkie egzaminy praktyczne zostają odwołane, natomiast egzaminy teoretyczne mają przebiegać zgodnie z planem przez cały dzień. Nieco inaczej wygląda sytuacja w Gdańsku.

Od godziny 14:00 do 21:00 włącznie odbywać się będą egzaminy praktyczne w zakresie kat. B, C, C+E oraz D. Pozostałe egzaminy praktyczne w ciągu całego dnia zostają odwołane. Egzaminy teoretyczne przebiegać będą zgodnie z planem przez cały dzień - informuje PORD.

W czwartek (7 lipca) wszystkie egzaminy praktyczne od godziny 6:00 do 13:00 zostały odwołane, natomiast w godzinach 14:00 - 21:00 będą się odbywały egzaminy praktyczne w zakresie kat. B oraz B1.

Bieżąca sytuacja związana jest z ogólnopolskim strajkiem pracowników WORD-ów, którzy masowo biorą zwolnienia. Egzaminatorzy domagają się zmian w systemie egzaminowania, a także zmian wynagrodzenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24