05.10.2022 16:00 1 PM/KWP Gdańsk

Włamywacze zostali zatrzymani, kiedy uciekali przez okno

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay.com

Włamali się do opuszczonego budynku i ze środka ukradli między innymi grzejnik, rury i armaturę łazienkową. Chcieli uciec przez okno, ale na miejscu byli już policjanci, którzy zatrzymali 28-latka i 32-latka z Gdańska.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (3 października) po godzinie 18:00 w pustostanie przy ul. Trakt św. Wojciecha w Gdańsku.

Na miejsce pojechali policyjni wywiadowcy, którzy ustalili, że sprawcy wyłamali płytę gipsową zabezpieczającą okno i weszli do środka budynku. Dwaj funkcjonariusze weszli do środka pustostanu przez drzwi, które otworzył im właściciel budynku, natomiast dwaj pozostali policjanci zabezpieczali tył pustostanu. To właśnie tam, przez dziurę zrobioną w oknie zaczęli wychodzić sprawcy włamania - informuje gdańska policja.

Wywiadowcy zatrzymali 28-latka i 32-latka z Gdańska i odzyskali metalowe elementy, które mężczyźni ukradli z budynku. Podczas zdarzenia sprawcy między innymi wyrwali ze ściany grzejnik, rury i armaturę łazienkową. Podejrzani zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu.

Obaj usłyszeli zarzuty za przestępstwo włamania i kradzieży z budynku metalowych elementów. Funkcjonariusze cały czas pracują nad tą sprawą i ustalają wartość strat z tytułu tego przestępstwa.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24