02.11.2011 09:50 0

Sukces wejherowskich karateków

Suwałki gościły uczestników XXVIII Pucharu Polski Seniorów Karate Kyokushin, na matach walczyły 93 zawodniczki i zawodników z 34 ośrodków w kraju. Walki odbyły się w trzech kategoriach kobiet, sześciu mężczyzn i jednej weteranów.

Pomorze reprezentowało trzech zawodników z Klubu Karate Kyokushin i Sportów Walki Wejherowo – Patryk Borowski /2 kyu/, Piotr Puchalski /2kyu/ i Piotr Tomaszewski /2 kyu/. Dwójka walczyła w wadze 80 kg, na najwyższym stopniu podium stanął Patryk Borowski, piąte miejsce wywalczył Piotr Tomaszewski.

Najlepszą zawodniczka turnieju została Agata Kaliciak /Wrocław/ - zwyciężczyni wagi + 65 kg; najlepszy zawodnik, Radosław Parol /Basiak Team Grodzisk Mazowiecki/, zwycięzca wagi 65 kg. W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odnieśli reprezentanci Wrocławia 17 pkt, przed Suwałkami 15 pkt i Grodziskiem Mazowieckim 10 pkt; 6 – 9 m. Wejherowo 5 pkt.