07.08.2023 10:00 4 Tomasz Smuga

Zawisza rozstrzelał Wikęd Luzino. Soboczyński i Dampc bohaterami Stolemu

pixabay

Aż siedmiokrotnie piłkę z własnej bramki musieli wyciągać piłkarze Wikędu Luzino. Beniaminek III ligi na inaugurację sezonu 2023/2024 przegrał przed własną publicznością z Zawiszą Bydgoszcz aż 1:7. Natomiast rozgrywki od zwycięstwa rozpoczął Stolem Gniewino. Nieudany start sezonu mają też za sobą WKS Gryf Wejherowo i MKS Władysławowo w IV lidze.

Dla Wikędu Luzino był to debiut na szczeblu III ligi w historii luzińskiego klubu. Już pierwsza połowa pokazała, że to nie będzie udany start Wikędu. Po 45. minutach Zawisza Bydgoszcz prowadziła 2:0 po golach strzelonych przez Macieja Koziarę. To nie był koniec popisu skuteczności przez piłkarzy z Bydgoszczy. W 56. min. na listę strzelców wpisał się Krystian Sanocki. Na 4:0 w 71. min. podwyższył Jakub Bojas. Sześćdziesiąt sekund później hat-tricka skompletował Koziara. Dziesięć minut później Zawisza strzelił szóstego gola autorstwa Macieja Kona.

Odpowiedź Wikędu była skromna. W 88. minucie honorowe trafienie zanotował Przemysław Kostuch. Wynik spotkania 7:1 dla Zawiszy w 90. min. ustalił Jakub Bojas.

Od zwycięstwa sezon 2023/2024 w III lidze rozpoczął Stolem. Gniewiński zespół na wyjeździe pokonał Unię Solec Kujawski 3:2. Dwie bramki w tym meczu zdobył Patryk Soboczyński. Jedno trafienie dołożył Mateusz Dampc.

Kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Zasłużone zwycięstwo. Mieliśmy dużo sytuacji. Oni dwie i strzelili dwie bramki - przyznał po meczu Soboczyński.

W IV lidze nie najlepszy start rozgrywek mają za sobą WKS Gryf Wejherowo i MKS Władysławowo. Żółto-czarni przegrali z beniaminkiem Start Miastko 0:1, a MKS uległ u siebie Gryfowi Słupsk 1:3.

Inauguracja sezonu 2023/24 w naszym wykonaniu nie wypadła imponująco. Ukazała ogrom pracy przed zespołem. Od wyższej porażki uratował nas Piotr Miotk, broniąc w kilku sytuacjach wprost w beznadziejnych sytuacjach - czytamy na oficjalnej stronie internetowej MKS Władysławowo.