02.10.2023 08:35 3 Tomasz Smuga

Gryfici rozgromili Spartę. Wpakowali im pięć bramek

To było najwyższe zwycięstwo w 10. kolejce pomorskiej IV ligi. Na wyjeździe Gryf Wejherowo pokonał Spartę Sycewice aż 5:1. Powodów do radości nie mieli piłkarze III-ligowych Stolema Gniewino i Wikędu Luzino, którzy musieli uznać wyższość rywali.

Worek z bramki w starciu ze Spartą w 27. minucie otworzył Bartłomiej Iwański. Gospodarze zdołali jeszcze w pierwszej połowie doprowadzić do wyrównania. Jednak po zmianie stron na listę strzelców wpisywali się już wyłącznie wejherowianie. Od 50. minuty spotkania w ciągu trzydziestu czterech minut jeszcze czterokrotnie zdołali pokonać bramkarza Sparty Daniela Libigockiego. Gole zdobywali kolejno Maciej Leske, Krzysztof Idzi, Bartłomiej Iwański i Jakub Kwidziński.

Dla gryfitów była to trzecia wygrana w rundzie jesiennej. Z 9. punktami na koncie WKS zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli. Tuż za żółto-czarnymi znajduje się MKS Władysławowo (8. punktów), który w minionej serii przegrał na wyjeździe z Gromem Nowy Staw 0:2.

W III lidze Stolem i Wikęd 'na tarczy'

Bramka Mateusza Gułajskiego to było za mało, aby Stolem Gniewino mógł zdobyć chociaż jeden punkt. W Bydgoszczy w ramach 10. kolejki III ligi gniewinianie przegrali z miejscową Zawiszą 1:3. Gol Gułajskiego z rzutu karnego padł w 80. minucie, kiedy Stolem przegrywał już 0:3. Po tej porażce gniewinianie spadli do strefy spadkowej na 16. miejsce.

Powodów do radości nie mieli też piłkarze Wikędu Luzino. Beniaminek u siebie uległ Flocie Świnoujście 1:3. Po pierwszej połowie był remis 1:1. Wikęd w tabeli wyprzedza tylko Unię Solec Kujawski.