18.11.2023 16:15 19 ab

IV liga. Niespodzianka w Wejherowie. MKS Solar Władysławowo przerwał zwycięską serię Gryfa

Piłka nożna. Na zakończenie rundy jesiennej IV ligi 2023/24 gr. pomorskiej MKS Solar Władysławowo przerwał passę siedmiu zwycięstw z rzędu wejherowskiego Gryfa. Na Wzgórzu Wolności w Wejherowie żółto-czarni przegrali z przyjezdnymi 0:1 po bramce Kwaśnika.

To Gryf Wejherowo był zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania (18.11.2023 r.). Przemawiało za tym kilka aspektów, a najbardziej fenomenalna seria 7 zwycięstw z rzędu oraz wyższe miejsce w tabeli (10 lokat różnicy przed tym meczem).

MKS z kolei w tym sezonie za nadrzędny cel postawił sobie utrzymanie w IV lidze. Dlatego każde zdobyte punkty dla piłkarzy z Władysławowa są na wagę złota.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla gości. Już na początku spotkania bramkę, po pięknym strzale zza pola karnego, zdobył Marek Kwaśnik (jak się później okazało na wagę trzech punktów).

Po pechowym rozpoczęciu sobotniego starcia, gryfici starali się doprowadzić do wyrównania, jednak bezskutecznie. Tego dnia defensywa MKS-u nie zawiodła i to goście wywieźli z Wejherowa cenne trzy punkty.

Mimo dzisiejszej przegranej, ogromne podziękowania dla trenerów i drużyny za godne reprezentowanie naszego Gryfa w tym roku. Jesteśmy z was dumni – napisał w swoich mediach społecznościowych honorowy prezes Gryfa Wejherowo, Rafał Szlas.

Gryf Wejherowo - MKS Solar Władysławowo 0:1 (0:1)

Bramka: Kwaśnik

Skład wyjściowy Gryfa: Wika - Kątny, Małolepszy, Faltyński, Godlewski, Idzi, Leske (kpt), Koszałka, Kozakowski, Rietz, Kwidzyński.

Ławka rezerwowych Gryfa: Flisikowski (brm), Markowski, Pranczk, Jarząb, Hebel, Stenka, Bluma, Iwański.

Skład wyjściowy MKS: Miotk - Pankiewicz, Formella, Kleser, Czyż - Kwaśnik, Bigott, K. Dawidowski - Klecha, S. Dawidowski - Arkadiusz Proena.

W tabeli Gryf Wejherowo z dorobkiem 27 punktów spadł na 8. miejsce, a MKS Władysławowo z 13 "oczkami" utrzymał 15. miejsce.