02.04.2024 09:00 0 TS

'Modrak' zdobyty przez MKS Władysławowo. Gryf Wejherowo też z 'tarczą'

źródło: MKS Władysławowo

Gole strzelone przez Dominika Klechę oraz Mikołaja Bizewskiego zapewniły trzy punkty MKS Władysławowo. Zespół na wyjeździe pokonał rezerwy Chojniczanki. Powody do radości mieli też piłkarze Gryfa Wejherowo, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Mecz 22. kolejki w IV lidze pomiędzy Chojniczanką II Chojnice, a MKS Władysławowo rozegrano na sztucznej nawierzchni 'Modrak' Od początkowego gwizdka arbitra młody zespół rezerw Chojniczanki starał się częściej utrzymywać przy piłce. Ich akcje kończyły się jednak w 'szesnastce' i były bardzo nieskuteczne. Więcej klarownych sytuacji bramkowych mieli goście. Dwukrotnie 'setek' nie wykorzystał Dominik Klecha i raz Przemysław Szymański. Natomiast Chojniczanka mogła wyjść na prowadzenie w 33. minucie. Jednak w sytuacji sam na sam pojedynek z Marcinem Trojanowskim wygrał Piotr Miotk.

W 60. minucie goście wychodzą na prowadzenie. Przy asyście Marka Kwaśnika piłkę w siatce umieszcza Mikołaj Bizewski. Radość MKS-u trwała cztery minuty. Do wyrównania doprowadził Kacper Skonieczny. Po chwili za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Tomasz Bigott. Trener MKS Michał Smarzyński dokonał kolejnych zmian. Trójka nowych zawodników (Tymoteusz Czyż, Konrad Bizewski, Arkadiusz Proena) doskonale wkomponowała się w zespół. W 74. minucie ponownie MKS Solar wyszedł na prowadzenie. Gola na wagę trzech punktów przy asyście Proeny zdobył Dominik Klecha. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W ostatnich dziesięciu minutach zespół z Władysławowa mógł pokusić się o trzecią bramkę, ale wynik nie uległ już zmianie.

Pierwsza wygrana Gryfa Wejherowo

Powody do radości mieli też piłkarze Gryfa Wejherowo. Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego odnieśli pierwsze wiosenne zwycięstwo. W meczu wyjazdowym pokonali GKS Kolbudy 3:1. Po dwóch golach Krzysztofa Idziego i trafieniu Juliana Goyke wejherowianie prowadzili 3:0. Gospodarzom udało się zdobyć tylko honorową bramkę.

Po 22. kolejkach Gryf zajmuje 9. miejsce, a MKS jest 13. Następna kolejka zostanie rozegrana w weekend 6/7 kwietnia 2024 roku.

źródło: 90minut.pl

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.