06.04.2024 19:00 0 ab

III liga. Stolem rozbił rywala. Cenna wygrana Wikędu

Powody do zadowolenia mają zawodnicy Stolema i Wikędu. W ramach 24. kolejki 3 ligi gr. II piłkarze z Gniewina na własnym boisku rozbili przeciwników, zaś luzinianie z wyjazdowego meczu przywieźli cenne trzy punkty.

Rywalem w sobotnim meczu Stolema Gniewino była drużyna ze środka tabeli, Pogoń Nowe Skalmierzyce. Jednak to gospodarze już od pierwszych minut odważnie zaatakowali swoich przeciwników.

Efektem tego były gole strzelone już na samym początku. W 3. minucie wynik spotkania otworzył Fabian Lengiewicz, a kilkadziesiąt sekund później na 2:0 podwyższył Rafał Kruczkowski.

W drugiej połowie piłkarze z Gniewina kontynuowali festiwal strzelecki. W 52. minucie kolejne trafienie dołożył Kruczkowski (tym razem z rzutu wolnego), a chwilę później czwartego gola dla Stolema strzelił Oskar Śliwkowski. W 65. minucie wynik spotkania ustalili goście, kierując piłkę do własnej bramki.

Zakończyliśmy mecz z pięknym wynikiem i dodajemy cenne 3 punkty do ligowej tabeli! Dziękujemy naszym zawodnikom za determinację i wysiłek oraz wszystkim kibicom za wsparcie! – napisał Stolem Gniewino tuż po meczu na swoim FB.

Powody do zadowolenia mają także piłkarze z Luzina, którzy o punkty walczyli na wyjeździe z Sokołem Kleczew. Zawodnicy Wikędu prowadzenie objęli już po kwadransie gry po bramce Kamila Machałka.

Gospodarze jednak zdołali wyrównać jeszcze w pierwszej połowie. Przysłowiowego gola do szatni strzelił Kamil Chiliński.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Wikędu. W 78. minucie, po bramce Dariusza Mienika, drużyna z Luzina znów wyszła na prowadzenie. Wynik ten utrzymał się do końcowego gwizdka i to goście cieszyli się z cennego zwycięstwa.

Zdobywamy cenne 3 punkty – nie kryją zadowolenia w Luzinie.

W tabeli III ligi gr. II Stolem po 24. meczach zajmuje 15. lokatę. Piłkarze z Gniewina zgromadzili do tej pory 24 punkty. Tuż pod kreską, czyli jedną lokatę niżej z dorobkiem 17 "oczek" plasują się z kolei zawodnicy Wikędu.

W 25. kolejce Stolem Gniewino podejmować będzie Sokół Kleczew (14 kwietnia 2024 r. o godz. 13), Wikęd zagra na wyjeździe z Elaną Toruń (13 kwietnia 2024 r. o godz. 15)

Stolem Gniewino - Pogoń Nowe Skalmierzyce 5:0 (2:0)

Bramki: Fabian Lengiewicz (3), Rafał Kruczkowski (6, 52), Oskar Śliwowski (56), bramka samobójcza (65)

Stolem (skład wyjściowy): Moczadło - Balewski, Lengiewicz, Kotwica, Tomczak, Sobczyński, Misztal, Kruczkowski, Biliński, Soboczyński, Śliwowski

Stolem (rezerwowi): Belka, Dąbrowny, Jasiński, Kafka, Krzeszewski, Łyszkiewicz-Dustet, Nikadon, Klarecki,

Sokół Kleczew - Wikęd Luzino 1:2 (1:1)

Bramki: Kamil Chiliński (45) - Kamil Machałek (15), Dariusz Mienik (78)

Wikęd (skład wyjściowy): Staniszewski - Żolik, Wicki, Wilczyński, Gach, Krefft, Sobków, Michałek, Wachowiak, Wojda, Kwaśnik

Wikęd (rezerwowi):Gołoś, Mienik, Skurat, Regulski, Ryk, Król, Zalov

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.