11.04.2024 11:30 6 TS

Pomorski Puchar Polski. W meczu Gryfa Wejherowo potrzebne były karne. Stolem Gniewino zameldował się w ćwierćfinale

źródło: pixabay

Dopiero rzuty karne przesądziły o losach meczu 1/8 finału Pomorskiego Pucharu Polski na wejherowskim Wzgórzu Wolności. Do jedenastek stanęli piłkarze miejscowego Gryfa Wejherowo i Sparty Sycewice. W regulaminowym czasie gry awans do ćwierćfinału wywalczył Stolem Gniewino.

Kibice nie mogli narzekać na brak emocji podczas środowego (10 kwietnia 2024 roku) spotkania. Już po 180 sekundach piłkarze wejherowskiego Gryfa objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Jakub Kwidziński. Goście nie czekali zbyt długą z odpowiedzią, bo już dwie minuty później doprowadzili do wyrównania. W objęciach kolegów wylądował Rafał Bobrowski.

Po zmianie stron w 60. minucie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili zawodnicy Sparty Sycewice za sprawą trafienia Wojciecha Wójcika. Ich radość trwała tylko siedem minut. Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego zdobyli gola na 2:2. Strzelcem został Krzysztof Idzi.

W dogrywce żadnej z drużyn nie udało się już trafić do siatki i o losach spotkania zadecydowała seria rzutów karnych. 'Jedenastki' lepiej wykonywali przyjezdni i to Sparta awansowała do ćwierćfinału wygrywając w karnych 3:1.

Ze zwycięstwa cieszyli się też piłkarze Stolema Gniewino. Na wyjeździe pokonali Chojniczankę II Chojnice 3:1. Po stronie gniewinian bramki zdobyli - Fabian Lengiewicz (34. min.), Kamil Patelczyk (39. min.) i Patryk Soboczyński (85. min. - karny). Stolem w ćwierćfinale wojewódzkiego etapu Pucharu Polski zmierzy się u siebie z Gedanią Gdańsk.