20.04.2024 14:00 0 ab

III liga. Wikęd Luzino przegrał mecz za "sześć" punktów

źródło; Wikęd Luzino / YouTube

W 26. kolejce III ligi gr. II Wikęd Luzino przegrał na własnym stadionie z Unią Solec Kujawski 0:1. Decydująca bramka padła w drugiej połowie.

Sobotni (20.04.2024 r.) mecz pomiędzy Wikędem, a Unią był dla obu zespołów jednym z najważniejszych w rundzie wiosennej, a może nawet w całym sezonie. Zespoły sąsiadowały ze sobą bezpośrednio pod kreską w tabeli. Stąd też spotkanie miało być z tych o tzw. sześć punktów.

Już od pierwszego gwizdka sędziego widać było po piłkarzach obu drużyn bojowe nastawianie. W 7. minucie blisko objęcia prowadzenie w meczu byli goście. Jeden z zawodników Unii w sytuacji sam na sam z bramkarzem przegrał jednak pojedynek - Staniszewski obronił, wybijając piłkę na rzut rożny.

W 12. minucie goście próbowali zaskoczyć golkipera gospodarzy strzałem z dystansu, ale bezskutecznie. Siedem minut później, po długim podaniu, na strzał z pierwszej piłki z odległości kilkunastu metrów zdecydował się Krefft, ale w rezultacie piłka poleciała wysoko ponad bramką.

W 21. minucie gospodarze znowu zaatakowali, ale uderzenie było zbyt lekkie, aby zaskoczyć bramkarza. Po wyrównanej i bezbramkowej pierwszej połowie, na początku drugiej zdecydowanie odważniej zaatakowali goście.

W 49. minucie sędzia dopatrzył się przewinienia tuż przed polem karnym Wikędu. Po silnym strzale z rzutu wolnego piłka uderzyła w spojenie słupka z poprzeczką.

Kilkadziesiąt sekund później goście przeprowadzili kolejną szybką kontrę. Piłkę z odległości kilkudziesięciu centymetrów, po podaniu kolegi z drużyny, umieścił w siatce Mateusz Szymański.

Wikęd starał się jeszcze wyrównać, ale tego dnia obrona Unii nie zawiodła. Spotkanie ostatecznie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem gości.

W tabeli Wikęd bez zmian z 17 pkt. zajmuje przedostatnie miejsce. Piłkarze z Luzina okazję do rehabilitacji za porażkę będą mieli już za tydzień w wyjazdowym meczu z Flotą Świnoujście.

Wikęd Luzino - Unia Solec Kujawski 0:1 (0:0)

Bramka: Mateusz Szymański (50)

Wikęd (skład wyjściowy): Staniszewski - Żolik, Zalov, Wilczyński (c), Gach, Krefft, Sobków, Machałek, Wachowiak, Ryk, Kwaśnik

Wikęd (rezerwowi): Gołoś, Mienik, Skurat, Wojda, Formela, Opłatkowski, Galas Regulski, Petk