16.05.2024 09:00 0 ab

III liga. Stolem Gniewino nie dał rady liderowi. Wikęd Luzino jeszcze w grze o utrzymanie

źródło: YT / Wikęd Luzino

W 30. kolejce III ligi gr. 2 Stolem Gniewino uległ liderowi w wyjazdowym meczu 0:2. Z kolei Wikęd Luzino zremisował bezbramkowo z rezerwami Pogoni Szczecin i zachował matematyczne szanse na utrzymanie.

W środowe popołudnie (15.05.2024 r.) łatwego zadania nie mieli gniewińscy piłkarze. Ich przeciwnikiem byli zawodnicy Świtu Szczecin - Skolwin, czyli lidera tabeli, z którymi musieli zmierzyć się w dodatku na wyjeździe.

Gospodarze losy całego spotkania rozstrzygnęli tak naprawdę już w pierwszych minutach. W 5 min. piłkę w siatce przyjezdnych umieścił Szymon Kapelusz z kolei dwie minuty później na 2:0 podwyższył Patryk Paczuk. Wynik w drugiej odsłonie nie uległ już zmianie.

Walczyliśmy do samego końca – napisali po meczu gniewinianie w swoich mediach społecznościowych.

Natomiast nieco łatwiejsze zadanie, bynajmniej w teorii, miał Wikęd, który podejmował rezerwy Pogoni. Kibice bramek jednak nie uświadczyli, a mecz zakończył się podziałem punktów. Determinacji nie można jednak odmówić gospodarzom, którzy do samego końca starali się przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Bramek w Luzinie nie było. Remisujemy z Pogonią II Szczecin 0-0 – podsumowali mecz w Luzinie gospodarze.

W tabeli Stolem po 30. meczach z 33 pkt. zajmuje 15 miejsce. Tuż za nim, już w strefie spadkowej, jest Wikęd z 22 "oczkami". Luzinianie teoretycznie mają jeszcze szanse na utrzymanie - musieliby wygrać wszystkie mecze do końca rozgrywek i liczyć na porażki Stolema.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.