10.04.2012 15:30 0

Gdzie do strefy kibica na Euro 2012?

Dla wszystkich kibiców, którzy nie wejdą na stadion w Gdańsku powstanie specjalna strefa kibica. Będzie znajdowała się w dwóch miejscach. Na Placu Zebrań Ludowych oraz w okolicach Dworca PKP. Pomieści 30 tysięcy osób. Największy telebim zostanie dostarczony przez UEFA.

Największa strefa kibica, na Placu Zebrań Ludowych będzie zajmowała około 44 tys. m kw. Do dyspozycji będą trzy ekrany w tym jeden gigantyczny o powierzchni 120 m kw. Przygotowano także wiele atrakcji. Zagrają polskie i zagraniczne gwiazdy, między innymi T.Love czy Pitbull i ATB. Odbędą się pokazy, konkursy, połączone z promocją Gdańska. Wejście do strefy będzie bezpłatne, ale tylko w dniach, w których rozgrywane będą mecze.

Również na Targu Węglowym w Gdańsku kibice znajdą coś dla siebie. Będzie można poznać kulturę państw, których reprezentacje będą grały na PGE Arenie. Strefa kibica będzie otwarta trzy godziny przed rozpoczęciem pierwszego meczu.

Stocznia Gdańska zamieni się w wielki obóz. Właśnie tam zlokalizowany będzie Football Camp, a w nim 2,5 tysiąca miejsc dla namiotów. Oprócz tego również zaplecze sanitarne i możliwość wyposażenia w poduszkę czy śpiwór.

Również w Sopocie kibice znajdą miejsce dla siebie. Na terenie Hipodromu otwarte zostanie specjalne miasteczko dla kibiców. Zmieści się w nim blisko 4 tys. osób, 1,5 tys. namiotów. Mecze będzie można oglądać na kilku telebimach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24