10.04.2012 15:06 0

10 kwietnia w Gdyni

W drugą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem w Gdyni odbyły się specjalne uroczystości, w trakcie których w szczególny sposób oddano hołd byłemu dowódcy Marynarki Wojennej.

  • Tego dnia upamiętniamy naszego byłego dowódcę, admirała floty Andrzeja Karwetę. Uroczystości rozpoczęły się już wczoraj, mszą św. w Kościele Marynarki Wojennej w Gdyni Oksywiu w intencji wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Dziś uczczenie pamięci naszego dowódcy rozpoczęliśmy wizytą na cmentarzu w Baninie, tam gdzie jest pochowany. Dokładnie o 8.41 złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze – mówi komandor Piotr Adamczak z biura prasowego MW.

Następnie złożono kwiaty na frontonie budynku dowództwa Marynarki Wojennej przy ul. Waszyngtona 44 pod płytą pamiątkową poświęconą admirałowi. W ceremonii uczestniczył prezydent miasta.

  • Te uroczystości to dowód pamięci. Najważniejsze, że pamiętamy. Pamiętamy o ludziach ważnych dla Polskich i ludziach dla nas bliskich, których bardzo nam brakuje. W taki symboliczny sposób podkreślamy, jak ważni byli w życiu publicznym, jak wielką stratę Polska poniosła – stwierdza Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

10 kwietnia w całym kraju wspominano ofiary katastrofy sprzed dwóch lat. W Krakowie zorganizowano marsz pamięci pod Krzyż Katyński. W stolicy uroczystości odbywały się na Powązkach oraz przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. W Licheniu zapalano 96 zniczy, które mają płonąć cały dzień.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24