10.04.2012 19:00 0

Znakiem drogowym w automat do kawy

Policjanci z Oliwy ustalili sprawców, którzy uszkodzili automat do kawy, powodując straty na kwotę 5 tys. zł. Trzej wandale usłyszeli zarzuty karne za to przestępstwo, kiedy stawili się do komisariatu w charakterze sprawców wykroczenia usunięcia z ulicy znaku drogowego. Okazało się, że to właśnie tym znakiem mężczyźni zniszczyli obudowę automatu.

W czwartek w nocy policjanci z Oliwy w związku z otrzymanym zgłoszeniem, podjęli interwencję wobec trzech mężczyzn, którzy z podłoża wyrwali znak drogowy informacyjny stojący przy budynku PKP Oliwa. Trzej sprawcy tego wykroczenia w wieku od 21 do 28 lat trafili na komisariat. Badanie wykazało, że każdy z nich miał w organizmie po  2 promile alkoholu.

Mężczyźni dostali wezwania i mieli stawić się do komisariatu w piątek popołudniu. W piątek rano do komisariatu w Oliwie zgłosił się przedstawiciel firmy obsługującej automaty do kawy. Mężczyzna zawiadomił, że w poczekalni dworca PKP Oliwa ktoś zniszczył automat do kawy.

Zgłaszający wstępnie wycenił straty na 5 tys. zł. Policjanci z Oliwy bardzo szybko ustalili, że sprawcami tego przestępstwa są trzej mężczyźni,  którzy usunęli z jezdni znak drogowy. Kiedy kilka godzin później, wandale przyszli na komisariat, żeby odpowiedzieć za popełnione wykroczenie, dodatkowo usłyszeli zarzuty karne za uszkodzenia mienia. Okazało się bowiem, że po tym jak mężczyźni wyrwali znak drogowy, na chwilę weszli z nim do poczekalni dworca. Tam z całej siły zaczęli uderzać znakiem w automat do kawy, niszcząc jego obudowę.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozamienia wolności. Samowolne usuwanie znaku drogowego jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24