08.07.2012 12:04 0

Gryf Orlex przegrywa sparing z Arką Gdynia

Identycznym wynikiem jak zimą zakończył się sparing Gryfa Orlex z Arką Gdynia. Podopieczni trenera Petra Nemca wygrali 3:1.Spotkanie pierwotnie miało odbyć się na bocznym boisku GOSiR Gdynia. Z uwagi jednak na opady deszczu mecz został przeniesiony na sztuczną nawierzchnię Narodowego Stadionu Rugby.

Pojedynek lepiej rozpoczęli Arkowcy, wśród których można było zauważyć kilku testowanych zawodników. Marcina Detlaffa, Michała Rzuchowskiego i Marcus da Silvę kibice widzieli już w poprzednich sparingach. Ponadto wystąpił także Słowak Milos Gibala.

Właśnie Gibala wyprowadził Arkę na prowadzenie podopiecznych trenera Petra Nemca. Po rzucie rożnym Słowak sprytnie znalazł się na drugim metrze i wepchnął piłkę do wejherowskiej bramki. Przed przerwą bramki już nie padły, bo i okazji podbramkowych było jak na lekarstwo.

W drugich 45 minutach kibice zobaczyli trzy bramki. Dwie w krótkim odstępie czasu strzeliła Arka. Autorem obydwu był testowany Kamil Król, którego trener Nemce posłał na boisko w przerwie.

Żółto-niebiescy prowadzili już 3:0, ale to nie był koniec emocji w tym sparingu. Wejherowianie wcale nie odstawali od Arki pod względem fizycznym i w końcówce meczu stworzyli kilka okazji podbramkowych. Już w 68 minucie Michał Fidziukiewicz po podaniu Łukasza Pietronia pokonał Macieja Szlagę. Napastnik Gryyfa Orlex miał okazję na kolejne bramki, ale najpierw świetnie jego strzał zatrzymał Szlaga a chwilę później Fidziukiewicz przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Ostatecznie Arka wygrała 3:1, ale należy pochwalić także beniaminka II ligi za dobrą postawę i kilka ciekawych akcji ofensywnych.

Trener Grzegorz Niciński pozwolił zagrać wszystkim swoim zawodnikom. Większość zaprezentowała się na boisku przez 45 minut. W pierwszej i drugiej połowie zagrało po minimum dwóch młodzieżowców.

Arka Gdynia – Gryf Wejherowo 3:1 (1:0)

Bramki: Gibala 18’, Król 57' 61'- Fidziukiewicz 68'

Arka: Szlaga – Krajanowski (46' Robakowski), Brodziński, Sobieraj (64' Mazurkiewicz), Dettlaff – Vinicius (58' Gibala), Rzuchowski (34' Czoska), Pruchnik (46' Radosavljević), Tomasik (46' Radzewicz) – Gibala (46' Nwaogu) – Surdykowski (46' Król)

Gryf Orlex: Duda – Warcholak (56’Pietroń), Kochanek (55’Skwiercz), Kostuch (75’Zając), Kowalski (46’Króll) – Kołc, Felisiak, Wicki (46’Szlas), Pietroń (46’Oleszczuk), Więcek (46’Krzemiński) – Siemaszko (46’Fidziukiewicz)