03.09.2012 11:11 0

Włosi Mistrzami Europy Juniorów

Włosi pokonali Hiszpanów w Turnieju Finałowy Mistrzostw Europy Juniorów w Siatkówce. Polacy uplasowali się na 6. miejscu.

Siatkarze Italii tylko raz schodzili z boiska pokonani. Było to w meczu grupowym z Polską. Wczoraj na gdyńskim parkiecie finaliści MEJ pokazali siatkówkę na najwyższym poziomie. Podopieczni trenera Marco Bonitty wygrali 3:1. Na trybunach nie brakowało kibiców skanujących „raz, dwa, trzy” po hiszpańsku. Na żywiołowy doping mogła również liczyć kadra Włoch. MVP turnieju wybrano Caci Sandro (Włochy). Brązowy medal zdobył „czarny koń” turnieju – Belgia. Siatkarze z kraju Beneluksu po bardzo zaciętym meczu pokonali Turcję 3:2 (26:24, 17:25, 21:25, 25:22, 17:15). Biało-czerwoni w walce o piątą lokatę drugi raz ulegli Rosjanom 1:3 i ostatecznie mistrzostwa zakończyli na miejscu 6.

Włochy - Hiszpania 3:1

(25:21, 14:25, 25:23, 25:22)

Włochy: Diamantini (7), Izzo (4), Randazzo (18), Caci (22), Ricci (4), Borgogno (10), Rivan (libero) oraz Tailli, Tartaglione, Spirito, Rivan i Mattei (6)

Hiszpania: Trinidad (4), Vigil (12), Villena (27), Osorio (3), Fornes (9), Gonzalez (13), Castilla (libero) oraz de Diego (3) i Jimenez (5)

Polska - Rosja 1:3

(23:25, 25:20, 27:29, 19:25)

Polska: Muzaj (12), Krulicki (7), Nowakowski (7), Janusz, Wachnik (21), Łapszyński (3), Piechocki (libero) oraz Bednorz (12), Wolański (2), Maruszczyk (6), Orczyk (6) i Woś (libero)

Rosja: Bykowski (8), Demiakow (10), Kobilew (18), I. Nikitin (3), Żos (4), S. Nikitin (24), Semenow (libero) oraz Minin (libero), Podlesnych (8), Koczetow i Subota