Koncert z cyklu Stacja Jazz: Jacek Mazurkiewicz oraz Paweł Osicki

Koncerty, Rumia

Data 25.06.2015 19:00
Miejsce Stacja Kultura
Adres ul. Starowiejska 2
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny

Dwie niezwykłe osobowości muzyczne na scenie Stacji Kultura w Rumi. Kolejna odsłona Stacji Jazz odbędzie się 25 czerwca o godzinie 19:00.

W ramach Stacji Jazz na scenie Biblioteki Rumia spotykają się co kwartał największe osobistości trójmiejskiej sceny muzycznej. Tym razem usłyszymy kontrabasistę Jacka Mazurkiewicza, określanego mianem „dźwiękowego chuligana” oraz Pawła Osickiego, czyli jednego z najbardziej kreatywnych i najciekawszych perkusistów w kraju, znanego między innymi z grupy Pogodno. Muzycy spotykali się już na płycie Tren żałobny, poświęconej pamięci nieżyjącego już wybitnego trębacza Andrzeja Przybielskiego, a także w projekcie PUSZ, który powstał właśnie z inicjatywy Pawła Osickiego. Do nagrania jego debiutanckiej płyty zaproszony został też Stanisław Soyka, Jacek „Budyń” Szymkiewicz czy Antoni „Ziut” Gralak. W Rumi usłyszymy muzyków w swobodnej improwizacji, można więc być pewnym, że w Stacji Kultura czeka nas kolejny niezwykły wieczór.

Stacja Jazz to cykliczne spotkania w Stacji Kultura w Rumi, projekt Natalii Taranta (Flow Kolektiff). Celem koncertów jest prezentowanie najciekawszych muzyków z Pomorza oraz ich gości z Polski i zagranicy. Do tej pory odbyły się dwie edycje, na których zagrali Przemek Dyakowski z Joanną Knitter i Arturem Jurkiem oraz Mikołaj Trzaska z duetem Olbrzym i Kurdupel.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia w ramach Stacji Jazz.

Jacek Mazurkiewicz - Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio, PoliFolklorek Winylu, 3FoNIA). Gra piosenki z kwartetem Limboski, z którym nagrał trzy płyty. Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne!

Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami: Daniel Levin, Rob Brown, Michael Zerang, Giridhar Udupa, Miya Masaoka, Mikolaj Trzaska, Patryk Zakrocki, Wacław Zimpel, Jerzy Mazzoll, Andrew Drury, Pulsarus, Słoma, Stanisław Soyka, TR Warsaw…

Paweł Osicki – wszechstronny muzyk, wokalista, kompozytor, producent muzyczny. Aktywny twórca muzyki do filmów, teatru, muzyk sesyjny, związany z wieloma wybitnymi twórcami z Polski. Twórca firmy produkcji muzycznych Pusz. Członek grupy Pogodno, Yeshe, Sławek Jaskułke – Reperkusje, inicjator projektu muzycznego PUSZ. Związany z wybitnym, nieżyjącym już trębaczem Andrzejem Przybielskim.