Kabaret pod Wyrwigroszem wystąpi w Bolszewie

Kultura, Bolszewo

Data 13.11.2015 19:00
Miejsce Hala Widowiskowa (budynek gimnazjum)
Adres ul. Leśna 35
Miejscowość Bolszewo
Bilety Wstęp wolny

W ramach kolejnego "Piątku z Kulturą" w gimnazjum w Bolszewie wystąpi Kabaret pod Wyrwigroszem. Wstęp jest bezpłatny.

„Kabaret pod Wyrwigroszem” został założony w 1994 roku. Przez kilka lat występowali w Piwnicy pod Wyrwigroszem, gdzie odbywały się premiery. Co poniedziałek, po spektaklu odbywały się biesiady przy pianinie i przy winie do późnych godzin nocnych.

Dziewięć lat później żywot restauracji „Wyrwigrosz” oraz jego „Piwnicy” dobiegł kresu. I tak zakończył się pierwszy, „romantyczny” okres działalności kabaretu. W tzw. międzyczasie angażowali do Benefisów w Teatrze STU, które regularnie realizowała TVP2. Bywali na telewizyjnych kabaretonach w Mrągowie, Koszalinie, na Piknikach telewizyjnej „2”, kabaretonie w Opolu i innych.

Po renowacji składu w 2005 roku - kabaret wsiadł w busa i zaczął podróżować po kraju i zagranicy. Ten etap działalności trwa do dzisiaj.

  • Wysiadamy z auta tylko wtedy, kiedy trzeba pozytywnie wystąpić. Po drodze zdarzyła nam się ponad czteroletnia współpraca z RMF FM, gdzie dwa razy w tygodniu mieliśmy swoje okienko z nowymi przygodami Kresowiaków. W 2008 roku wypaliła nam się płyta DVD, której już nie ma w sklepach, bo poszła. Z następną jesteśmy w ciąży. Była też płyta z fajnymi piosenkami. Kolejna tuż, tuż. Był „Donald marzy”, była „Jesteś spalona”, były liczne autorskie programy w TVP2, kabaretony opolskie, Mrągowa, „Koszaliny”, Płocki, „Kraj się śmieje”, Kluby „2”... Trudno to wszystko wymienić. Więc nie wymieniamy - opisują swoją działalność artyści.

Więcej informacji o członkach kabaretu znajduje się TUTAJ. Produkcje artystów można obejrzeć lub przesłuchać na ich osobistym kanale na YouTube.