Pierwsze urodziny Fabryki Kultury. Wśród gwiazd Varius Manx

Koncerty, Reda

Data 13.11.2015 18:00-14.11.2015 18:00
Miejsce Fabryka Kultury
Adres ul. Łąkowa 59 A
Miejscowość Reda
Bilety 13.11 - wstęp wolny, 14.11 - 35 zł

Fabryka Kultury wkrótce będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny. Właśnie z tej okazji do Redy, a właściwie do nowej siedziby Miejskiego Domu Kultury, przybędą licznie artyści. Wspólne świętowanie potrwa aż dwa dni.

W piątek 13 listopada odbędzie się Gala Przyjaciół Fabryki, której towarzyszyć będzie występ zespołu Trio Per Ka oraz lokalnej gwiazdy - Weroniki Korthals. Występ rozpocznie się o godzinie 18:00, wstęp jest wolny.

Natomiast w sobotę 14 listopada gości czeka koncert legendy polskiej muzyki rozrywkowej, czyli zespołu Varius Manx. Występ również o godzinie 18:00. Bilety w cenie 35 złotych do nabycia w kasie Fabryki Kultury (ul. Łąkowa 59 A), od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 20:00 oraz w soboty i niedziele od 10:00 do 18:00.

Varius Manx — to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie rozrywkowej. Artyści wykonują muzykę z pogranicza rocka i popu. Zespół został założony w 1989 roku w Łodzi przez: Roberta Jansona oraz braci Pawła i Michała Marciniaków. Pozostałymi członkami są: Sławomir Romanowski i Edi Ann. Debiutancką płytę The Beginning nagrali w roku 1990 - krążek spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony fanów. Początkowe sukcesy zespół potwierdził kolejnymi płytami, które zyskiwały status wielokrotnej platyny. W 2013 roku na Opolskim Festiwalu Varius Manx zaprezentował piosenkę "Mamy teraz siebie", występując z nową wokalistką - Edi Ann. Na koncertach usłyszymy wszystkim dobrze znane utwory - perły polskiej sceny rozrywkowej: Orła cień, Zanim zrozumiesz, Oszukam czas, Moje Eldorado, Zabij mnie, Pocałuj noc, czy też Ruchome piaski. Varius Manx to dowód i przykład, że polska muzyka rozrywkowa może być sztuką na najwyższym poziomie.

Weronika Korthals - Urodzona w Pucku, w rodzinie z muzycznymi tradycjami. Pierwszym ogólnopolskim sukcesem było zwycięstwo w programie Szansa na Sukces (piosenka: „Nie ma miłości bez zazdrości” Violetty Villas). Wygrana w programie telewizyjnym przyniosła jej angaż w Teatrze Buffo (musical „Metro”). Z zespołem Ha-Dwa-O! wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie Premiery oraz w polskim finale Eurowizji. W 2010 roku wokalistka wzięła też udział w telewizyjnym show muzycznym zatytułowanym „Bitwa na Głosy” (TVP2). W marcu 2015 premierę miał teledysk do utworu Do dna - duet z Grzegorzem Skawińskim. W sierpniu 2015 roku ukazała się płyta pt. "On" - wiersze ks. Jana Twardowskiego, które śpiewa Weronika Korthals. Mieszkańcy Redy ostatnio mogli ją usłyszeć podczas Światowego Zjazdu Kaszubów w Redzie oraz w kościele pw. NMP w Redzie.

Trio Per Ka - kompozycja trzech perkusistów, trzech różnych charakterów oraz jednej pasji. Młody, prężnie rozwijający się zespół perkusyjny, w skład którego wchodzą : Mateusz Zawadzki, Nikodem Wojtkiewicz oraz Tomasz Myszk, studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swoją zespołową przygodę rozpoczęli podczas przygotowań do Noworocznego Koncertu Charytatywnego, który miał miejsce w styczniu na Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie szkolą swoje umiejętności muzyczne oraz przygotowują program na kolejne wydarzenia. Trio Per Ka to niemalże wybuchowy skład. Szeroki zakres zainteresowań muzyków, ich poczucie humoru i luźne podejście do poważnych spraw z wielkim sukcesem odbija się w życiu zawodowym, co widoczne jest podczas energetycznych, szalonych i dopracowanych koncertów.