Egzamin: Mistrzowie Kina

Filmy, Gdańsk

Data 19.01.2017 18:30
Miejsce DKF Miłość Blondynki, pok. 109
Adres Wita Stwosza 58
Miejscowość Gdańsk
Bilety Informacja poniżej

Romeo Aldea żyje od lat w małżeństwie, w którym nie ma miłości. Z uwagi na dobro dziecka odsuwa od siebie decyzję o rozwodzie, jednoczenie utrzymując potajemne kontakty z kochanką. Najważniejsze jest dla niego szczęście dorastającej córki, dla której zrobiłby wszystko.

Próbuje stworzyć jej jak najlepsze warunki do startu w dorosłe życie i marzy o tym, by celująco zdała maturę, a potem wyjechała na studia do Wielkiej Brytanii. Jednak w obliczu dramatycznego zdarzenia bezgraniczna miłość i dobre chęci okażą się niewystarczające. Kłamstwa, hipokryzja i konieczność kompromisów uruchamiają lawinę wydarzeń, które wystawią mężczyznę i jego bliskich na próbę.

"Egzamin" to nagrodzony za najlepszą reżyserię w Cannes najnowszy film laureata Złotej Palmy za "4 miesiące, 3 tygodnie, 2 dni" Przenikliwy obraz współczesnego człowieka rozdartego między wyznawanymi wartościami, a coraz dalej idącymi kompromisami.

Występują: Adrian Titeni, Maria-Victoria Dragus, Rares Andrici, Rumunia, Francja, Belgia, 2016, 128 minut

Bilety:

Karnety: 1 film - ulgowy* 8 zł, normalny 10 zł 2 filmy - ulgowy* 12 zł, normalny 18 zł 4 filmy - ulgowy* 20 zł, normalny 30 zł

  • karnety ulgowe dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańców Oliwy (sprzedać karnetów pół godziny przed seansem)