Open'er Festival 2018

Koncerty, Gdynia/Kosakowo

Data 04.07.2018 00:00-08.07.2018 00:00
Miejsce Lotnisko Babie Doły
Miejscowość Gdynia/Kosakowo

17. edycja Open'er Festival – 4.07 - 7.07.2018 – największego festiwalu muzycznego w Polsce!

W Gdyni 5 lipca wystąpi jeden z najbardziej inspirujących zespołów ostatnich lat, czyli Massive Attack. Grupa wykonuje muzykę trip hop. Dzięki wielu hitom jest także jednym z bardziej znanych brytyjskich zespołów drugiej połowy XX wieku.

W trakcie festiwalu nie zabraknie także także amerykańskiego zespołu folkowo-popowego Fleet Foxes, Davida Byrne, electro-popowego MØ, islandzkiego zespołu wykonującego muzykę rockową Kaleo oraz SEVDALIZA, czyli wokalistki o zmysłowym głosie.

Nie zabraknie także Solange Knowles. Solange Knowles to dziś jedna z najbaczniej obserwowanych gwiazd amerykańskiej muzyki. Kilka dni temu odebrała swoją pierwszą nagrodę Grammy i to w dodatku za swoją pierwszą nominację, co stało się symbolicznym ukoronowaniem sukcesu jej najnowszego albumu, „A Seat at the Table”. Płyta wydana pod koniec września szybko została uznana za jeden z najlepszych albumów 2016 roku, co potwierdziły tylko najważniejsze podsumowania roku w muzyce. Pitchfork, Spin czy Vibe wybrały „A Seat at the Table” płytą roku i nawet alternatywny i poszukujący „The Quietus” uznał wydawnictwo Solange za wydarzenie godne podium.