Czwarta Ekstremalna Droga Krzyżowa z Jastrzębiej Góry do Helu

Inne, Jastrzębia-Góra-Hel

Data 23.03.2018 20:00
Miejsce Plaża
Miejscowość Jastrzębia-Góra-Hel

Będą iść w milczeniu, nocą, zdani tylko na własne siły, a przed nimi 49-kilometrowa trasa, którą trzeba pokonać w kilka godzin, głównie po piasku. Mowa o uczestnikach czwartej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Jastrzębiej Góry do Helu, która odbędzie się w nocy z 23 na 24 marca.

Jest to najdalej na północ wysunięta trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Polsce. Dlaczego będzie ekstremalna? Ponieważ trasa będzie liczyła 49 km, w większości po piasku, nocą, a podczas podróży będzie obowiązywał surowy nakaz milczenia, a uczestnicy wędrować będą samotnie – wyjaśniają organizatorzy.

Trasa czwartej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej prowadzić będzie wzdłuż Bałtyku, z kościoła św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze do kościoła Bożego Ciała w Helu. – Czy podejmiesz wyzwanie? Spróbujesz spotkać tam Boga?

Wyruszamy 23 marca 2018, z kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze (ul. Piastowska 14), po mszy świętej o godz. 20.00. Zapisy (obowiązkowe) oraz szczegółowe informacje na stronie: www.edk.popiasku.pl – dodają organizatorzy. Koordynatorem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Jastrzębiej Góry do Helu jest Jakub Terakowski, tel. 603 305 401, e-mail: [email protected]