III Pucki Pofestiwalowy Pokaz Filmów Optymistycznych.

Filmy, Puck

Data 27.04.2018 00:00-29.04.2018 00:00
Miejsce Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego
Miejscowość Puck

W dniach 27.04.- 29.04.2018 r. odbędzie się III Pucki Pofestiwalowy Pokaz Filmów Optymistycznych. Pomysłodawczyni Irmina Gerszewska przy współpracy z DOLNOŚLĄSKĄ SZKOŁĄ WYŻSZĄ (organizatorem ogólnopolskiego przeglądu) i z producentem EXDART – OBRAZY BEZ GRANIC w osobie Piotra Żukowskiego, przygotowują w Pucku, w kilku miejscach pokazy filmów, które wcześniej w październiku 2017 r. obejrzała festiwalowa publiczność we Wrocławiu.

27 kwietnia Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego gościć będzie uczniów gimnazjów oraz liceów z zaprzyjaźnionych szkół. W tym dniu młodzież obejrzy trzy filmy: „Bajorko”,” Baśkę” i „Świetne wieści”. Będzie też niespodzianka w osobie gościa specjalnego. Młodzież spotka się z operatorką telewizyjną Agnieszką Szklarek.

Dla nauczycieli, psychologów, pedagogów i osób zainteresowanych odbędzie się projekcja filmu „Ktoś”- projekcja w przeddzień pokazów w SP im. M. Zaruskiego w Pucku o godz.17.45. 28 kwietnia w Kinie przy Stadionie o godz.17:00 mieszkańcy Pucka i okolic obejrzą komedię „Urok” oraz wersję skróconą „Podróży życia” w reżyserii organizatorki przeglądu. Na to spotkanie przybędzie aktor Aleksander Wróbel, który opowie o powstającym filmie „Dywizjon 303”.

Kolejna atrakcja artystyczna czeka na widzów 29 kwietnia w niedzielę o godz.16:00.Tym razem zaplanowany został koncert muzyki filmowej, który odbędzie się w sali konferencyjnej w puckim ratuszu. Gościć też będziemy panią Barbarę Korpak - narratorkę z minidokumentu „Podróż życia”.

Usłyszymy filmowe przeboje w wykonaniu Karoliny Wojtko przy akompaniamencie Łukasza Makosa. Karolina Wojtko poprowadzi również warsztaty aktorsko-wokalne -z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum w piątek, zaś nazajutrz z młodzieżą licealną, studentami i dorosłymi.

Uczestnictwo we wszystkich inicjatywach jest nieodpłatne. Szczegóły pojawią się na plakatach i stronach Miasta Puck, MOKSiR-u oraz miejscowej Szkoły Podstawowej im. M. Zaruskiego. Już dzisiaj zapraszamy.