Miłośnicy Małych Fiatów zaczną sezon w Przetoczynie

Imprezy klubowe, Przetoczyno

Data 29.04.2018 10:00
Miejscowość Przetoczyno
Bilety Wstęp wolny

Fan Klub Maluch Przetoczyno oraz gmina Szemud zapraszają wszystkich fanów motoryzacji, a zwłaszcza miłośników fiata 126p, na Kaszubskie Otwarcie Sezonu. Nie zabraknie atrakcji dla starszych i młodszych miłośników czterech kółek.

Niektórzy za nim nie przepadali, inni go uwielbiali. O jednym trzeba pamiętać – fiat 126p, który był wytwarzany nad Wisłą przez ponad 27 lat, zmotoryzował Polskę. W czasach, gdy posiadanie własnego auta było oznaką wysokiego statusu społecznego, stał się obiektem pożądania. Doceniano go za prostotę obsługi, niewielkie koszty utrzymania, niezłą zwrotność i przyzwoite spalanie.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Na początku lat 90. XX wieku fiat 126p popadł w niełaskę, ustępując miejsca mniej lub bardziej nowoczesnym konstrukcjom z Zachodu. Ostatni „Maluch” zjechał z taśmy produkcyjnej 22 września 2000 roku. Łącznie w naszym kraju wyprodukowano łącznie ponad 3,3 miliona egzemplarzy tego pojazdu w różnych wersjach. Obecnie fiat 126p doczekał się statusu samochodu kultowego i ma liczne grono miłośników, do których zalicza się m.in…. znany znany amerykański aktor Tom Hanks.

W niedzielę (29 kwietnia) będzie okazja, by podziwiać pięknie odrestaurowane i idealnie utrzymane „Maluchy”. Tego dnia Fan Klub Maluch Przetoczyno wraz z gminą Szemud organizują zlot miłośników Małych Fiatów. Początek imprezy zaplanowano w Przetoczynie na godzinę 10:00, a zakończenie – około godziny 17:00. Wstęp jest bezpłatny.

Przewidziano wiele atrakcji dla dużych i małych, takich jak: darmowy poczęstunek z kuchni polowej, ognisko z kiełbaskami, stoisko z lokalnymi pysznościami koła gospodyń wiejskich, trampoliny, dmuchańce, liczne konkursy z nagrodami, pokaz ratownictwa drogowego, food truck-i, foto budka, i wiele innych – informują organizatorzy na Facebooku.

Zlot fanów fiata 126p będzie połączony ze zbiórką pieniędzy dla Filipa, mieszkańca gminy Szemud, który został poszkodowany w wypadku komunikacyjnym.

Gościem honorowym imprezy będzie MICHU, znany youtuber i przyjaciel Fan Klubu Przetoczyno. Parada „Maluchów” przejedzie trasą z Przetoczyna do Wejherowa.

Spotkajmy się, poznajmy i pokażmy, że pasja łączy! – zapraszają członkowie Fan Klubu.