Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen. FORCECON

Inne, Wejherowo

Data 25.05.2018 15:00
Miejsce Wejherowo
Adres Plac Jakuba Wejhera
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Pod koniec maja w Wejherowie odbędzie zlot fanów Gwiezdnych Wojen. Będzie to trzecia już edycja imprezy, która do miasta przyciąga fanów przebranych za rycerzy Jedi, szturmowców, łowców czy księżniczki Lei. Atrakcji, jak podczas poprzednich spotkań miłośników gwiezdnej sagi Lucasa, nie zabraknie.

Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen Forcecon 2018 edycja III organizowany jest w Wejherowie z okazji wejścia do kin najnowszej części kultowej serii Gwiezdnych Wojen – „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Spotkanie zaplanowano na 25 maja.

Zlot tradycyjnie rozpocznie się na wejherowskim rynku o godzinie 15:00 przed pomnikiem Jakuba Wejhera, który tego dnia będzie wystylizowany na postać Lorda Vadera. Po powitaniu gości i odegraniu Hymnu Imperium, uroczysta parada uczestników wyruszy do Wejherowskiego Centrum Kultury, gdzie na uczestników czeka wiele atrakcji, jak wykłady, wystawy modeli oraz liczne konkursy – zachęcają organizatorzy. – Przygotowana zostanie również strefa gier planszowych i komputerowych, a także strefa malucha, z atrakcjami dla najmłodszych.

Z kolei na stoiskach kupić będzie można książki, komiksy, stroje oraz różnorodne gadżety. Podczas zlotu wyświetlane będą aż trzy projekcje najnowszej części sagi Star Wars.