Stragany Art

Inne, Wejherowo

Data 09.09.2018 14:00
Miejsce ul. Wałowa
Miejscowość Wejherowo
Bilety wstęp wolny

Wejherowska ulica Wałowa po raz kolejny będzie obchodziła swoje święto. Już w najbliższą niedzielę odbędą się STRAGANY ART.

Stragany Art to wydarzenie plenerowe o charakterze artystyczno-wystawienniczym, którego celem jest rewitalizacja społeczno-kulturowa obszaru ulicy Wałowej i przypomnienie mieszkańcom Wejherowa o urokach najstarszej ulicy śródmieścia, a także ukazanie jej niezwykłego potencjału. Wejherowskie Centrum Kultury, które organizuje wydarzenie przygotowało wiele atrakcji. Program jest tak bogaty i ciekawy, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Poza standardowymi straganami na których znajdziemy szeroki wybór rękodzieła artystycznego (m.in. decoupage, biżuterię, pluszaki, artykuły dla dzieci) znajdzie się też stragan orientalny na którym znajdziemy wyselekcjonowane towary prosto z Indii. Nie zabraknie też straganów kulinarnych, które zaspokoją najbardziej wymagające podniebienia. Będzie można kupić tam pyszne miody z lokalnej pasieki, a także przysmaki z różnych zakątków świata. Interesujący jest także program artystyczny. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną spektakle teatralne - Teatr Wagabunda przedstawi instalację ukazującą jak żyli i bawili się nasi przodkowie "Stara zagroda", Teatr Gdynia Główna spektakl "Czerwony kapturek (Trochę inna historia). Teatr Gry i Ludzie wystawi rozśpiewany spektakl na podstawie baśni Zofii Kossak o perypetiach małego, domowego skrzata i jego przyjaciół "Kłopoty Kacperka - górskiego skrzata". Odbędą się także pokazy i warsztaty cyrkowe podczas których będzie można nauczyć się żąglerki, jazdy na monocyklu, chodzenia na szczudłach i po linie, oraz wielu innych cyrkowych sztuczek. Iluzjonista Josyn - Andrzej Nowak - uczestnik programu "Mam talent" przygotował niewiarygodny pokaz prestidigitatorski, który oczaruje publiczność w każdym wieku. W programie także spektakl duetu pantomimicznego Mosaic oraz fire show - występ oparty na manipulacji płonącymi przedmiotami.