Fortepian Treflika

Koncerty, Gdańsk

Data 13.11.2018 11:15
Miejsce Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Miejscowość Gdańsk

Widowisko koncertowe dla rodzin z dziećmi z udziałem muzyków i aktorów, połączone z projekcją jednej z najpopularniejszych bajek polskiej produkcji – „Rodzina Treflików”.


Treflik wygrywa na loterii instrument muzyczny – fortepian. Jest przekonany, że potrafi grać, bowiem widział jak grają inni. Zapowiada nawet swój pierwszy koncert. Jego wyobrażenie o grze okazuje się mylne i zniechęca się do ćwiczeń. Za sprawą Pani Kury, wieści na temat koncertu szybko rozchodzą się po okolicy. Czy jest możliwe nauczyć się grać na instrumencie w jeden dzień bez magicznej pomocy? Okazuje się, że to ciężka praca i skomplikowany proces, ale dla chcącego nic trudnego. Treflik jest załamany, jednak za namową Wujcia powraca do ćwiczeń i wspólnie z Treflinką postawiają oswoić fortepian. Rodzeństwo wybiera się na koncert z udziałem wybitnego pianisty. W wyniku pomyłki przyjeżdżają za wcześnie. Okazuje się, że trwa właśnie próba orkiestry do koncertu Chopina. Spotkanie ze stroicielem fortepianów, solistą i muzykami odmieni los Treflika.

"Rodzina Treflików" to serial animowany kierowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Został on zrealizowany w technice animacji lalkowej. Jest to pierwszy polski serial animowany wykorzystujący technologię wydruku 3D.
Tytułową rodzinę Treflików tworzą: Mama, Tata oraz dzieci: Treflik i Treflinka, a w codziennych przygodach towarzyszą im Ciocia, sąsiad Robobot, ale przede wszystkim Mały Wujcio – tajemniczy przybysz z odległej krainy, którego widzą tylko dzieci. Radośni bohaterowie w każdym odcinku bajki zabierają najmłodszych w podróż do świata pełnego magii, ale i bliskich, codziennych spraw. Serial promuje przyjazną i otwartą postawę wobec innych, zachęca małych widzów do odkrywania świata i pokazuje, że nowa przygoda może czaić się tuż za rogiem. Rodzina Treflików, poza tym że zgrana, to na dodatek jest bardzo rozśpiewana i roztańczona. Każdy odcinek serialu zawiera dwie piosenki, które albo stanowią zabawny komentarz do bieżących wydarzeń albo humorystyczne rozwinięcie akcji.

Anna Bona - scenariusz
Natalia Walewska - kierownictwo artystyczne
Bogdan Smagacki, Treflik i Treflinka - aktorzy 
Tomasz Zając - fortepian
Zespół muzyczny

Materiały filmowe: Studio TREFL S.A.

Przy zakupie biletów na co najmniej cztery koncerty edukacyjne w kasach PFB bilet na pojedynczy koncert kosztuje 14 złotych.