Koncert charytatywny w Rumi - zagrają dla Maksa

Koncerty, Rumia

Data 10.03.2019 19:00
Miejsce Parafia pw. św. Józefa i Judy Tadeusza
Adres Podgórna 1
Miejscowość Rumia 84-230
Bilety Wstęp wolny

Zespół Di George’a to szereg wrodzonych wad genetycznych, powodujący u chorego liczne schorzenia, dysfunkcje i anomalie. Jak podkreśla mama Maksa, układ odpornościowy chłopca praktycznie nie istnieje, przez co 10-latek nie może chodzić do szkoły czy bawić się z innymi dziećmi. Maks przeszedł także udar mózgu oraz dwie operacje serca, przez co często musi odwiedzać różne szpitale. Nadzieją na jego sprawność jest kosztowna rehabilitacja, w czym postanowił pomóc związany z Rumią artysta.

Pomysł koncertu narodził się w grudniu 2018 roku, kiedy to Urząd Miasta Rumi rozpoczął akcję zbierania nakrętek dla chłopca. Teraz my, poprzez muzykę, pragniemy włączyć się w pomoc dla Maksa – mówi Marek Gerwatowski, rumianin, tenor Opery Krakowskiej i pomysłodawca koncertu. – Podczas wydarzenia odbędzie się licytacja na rzecz chłopca oraz kwesta do puszek, a uzbierana kwota zostanie w całości przekazana na rehabilitację Maksa – dodaje.

Koncert charytatywny pod tytułem „Zostań moim bohaterem” rozpocznie się 10 marca o godzinie 19:00 w Parafii pw. św. Józefa i Judy Tadeusza. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Rumskie Spotkania Muzyczne”.

Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli artyści wykonujący różne gatunki muzyczne: śpiewacy operowi, a także wokaliści musicalowi i rozrywkowi, występujący między innymi na scenach Opery Bałtyckiej oraz Teatru Muzycznego w Gdyni – wymienia pomysłodawca koncertu. – Ponadto solistom towarzyszyć będzie zespół kameralny, składający się z instrumentalistów z całego Pomorza – uzupełnia.

Osoby, które 10 marca zjawią się w Parafii pw. św. Józefa i Judy Tadeusza, usłyszą m.in. utwory autorstwa kompozytorów takich jak: Wolfgang Amadeus Mozart, Giacomo Puccini, George Gershwin oraz John Lennon. Wykonywać je będą: Bellcanti – Trzy Soprany (Karolina Sołomin, Maria Malinowska, Karolina Iwańska-Paśnicka), Agnieszka Król-Karecka (śpiew), Mariola Kurnicka (śpiew), Krzysztof Brzozowski (tenor), Kamil Pękala (baryton), Krzysztof Kowalski (śpiew), a także Krzysztof Majda (śpiew). Wokalistom towarzyszyć będą instrumentaliści: Paulina Leda (fortepian), Mateusz Lipiński (fortepian), Klaudia Kowacz (skrzypce), Alicja Różycka (wiolonczela), Magdalena Burkiewicz (flet), Patryk Purzycki (altówka) oraz Szymon Laskiewicz (klarnet).

Wydarzenie poprowadzi dyrektor Rumskich Spotkań Muzycznych Marek Gerwatowski, a charytatywną licytacją pokieruje dyrektor Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo” Leszek Winczewski. Na aukcje przeznaczone będą m.in. książka Jerzego Stuhra z autografem i dedykacją, zwiedzanie od kulis Teatru Muzycznego w Gdyni, piłka polskiej kadry narodowej rugbistek wraz z podpisami zawodniczek, a także obraz rumskiego artysty Andrzeja Sobieraja.

Do uczestnictwa w tym wyjątkowym i ważnym wydarzeniu zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pragną wesprzeć Maksa – podsumowuje Marek Gerwatowski.

W organizację koncertu włączyły się: MOSiR Rumia, Urząd Miasta Rumi, Fundacja Serce Dziecka oraz Parafia pw. św. Józefa i Judy Tadeusza. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Rumi Michała Pasiecznego.

Przypominamy, że wciąż można się włączyć do akcji społecznej pod nazwą „Do korka korek i uzbiera się worek”. Inicjatywa polega na zbiórce plastikowych nakrętek, płyt CD i DVD, zepsutych telefonów komórkowych oraz niedziałających komputerów i laptopów. Wszystko to może pomóc w rehabilitacji 10-letniego Maksa, którego rodzina, przekazując odpady firmie zajmującej się recyklingiem, pozyskuje pieniądze na dalsze leczenie chłopca. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Rumi i okolic udało się już pozyskać około 870 kg nakrętek, 40 kg laptopów, 27 kg płyt CD/DVD oraz 11 kg telefonów. Więcej informacji na ten temat: http://rumia.eu/2018/12/11/zbierajac-nakretki-mozesz-pomoc-10-letniemu-maksiowi/