Dziurka od klucza - warsztaty haiku dla seniorów

Inne, Gdynia

Data 06.10.2021
Miejsce Biblioteka Wzgórze
Adres Biskupa Dominika 3
Miejscowość Gdynia
Bilety wstęp wolny

Lubisz cieszyć się chwilą? Czujesz kontakt z przyrodą? A może fotografujesz? Haiku, czyli japońska poezja, jest jak patrzenie przez dziurkę od klucza. Pozwala odkryć na nowo coś, co wydaje nam się oczywiste. Kieruje się przy tym prostymi zasadami: minimalizmem, byciem tu i teraz, fotograficznym spojrzeniem na rzeczywistość.

W pisaniu haiku liczy się wrażliwość i zmysł obserwacji, czyli cechy, które posiada każdy z nas. Zapraszam Państwa do tej przygody, jaką jest pisanie, szczególnie pisanie haiku, które pozwala cieszyć się światem i daje piszącemu niezwykłe spojrzenie na zupełnie zwyczajne sprawy.

Gosia Zamorska - autorka zajęć „Haiku dla dzieci”, założycielka Gdańskiej Szkoły Haiku. Współpracuje z bibliotekami szkolnymi, prowadząc lekcje biblioteczne z pisania haiku dla licealistów, a także z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku. Haiku publikowała głównie w japońskich i amerykańskich czasopismach internetowych („Tinywords”, „Asahi”, "Mainichi") i pokazywała na Festiwalu Instalacji Lirycznych w Gdańsku. Prowadziła warsztaty haiku m.in. dla Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Haiku. Zredagowała i wydała dwa tomiki zbiorowe, dokumentujące utwory z warsztatów ("Haiku" i "Gdańska Szkoła haiku - wybór wierszy) oraz tomik własnych wierszy haiku "Dziurka od klucza" (2020).

Obowiązują zapisy pod adresem: [email protected].