Ania Rusowicz

Koncerty, Gdańsk

Data 17.08.2012 21:00
Miejsce Targ Węglowy
Miejscowość Gdańsk
Bilety wstęp wolny

Zbigniew Hołdys powiedział o Ani tak: Gdyby czyjekolwiek losy zależały ode mnie, to ja bym zajął się Anią natychmiast, gdyż co najmniej połowa problemu z odkryciem nowej gwiazdy sceny poprockowej jest w jej wypadku załatwiona przez naturę: głos, uroda i poczucie humoru. To są rzeczy w uzbrojeniu tej dziewczyny gotowe do użycia natychmiast. I one składają się na talent, który wyczuwam nosem na kilkaset kilometrów.

Talent obdarzonej pięknym, mocnym głosem wokalistki dostrzegli też w tym roku członkowie Akademii Fonograficznej, przyznający prestiżowe nagrody muzyczne - Fryderyki. Debiutancka płyta Ani Rusowicz "Mój big-bit" przyniosła jej siedem nominacji i w efekcie największą liczbę Fryderyków 2012 (w czterech kategoriach), w tym tego najważniejszego - Wokalistki Roku.

Ania wykonuje wraz z zespołem nowoczesne aranżacje przebojów, które śpiewała niegdyś z Niebiesko-Czarnymi jej mama Ada Rusowicz oraz swoje autorskie kompozycje, stylizowane na brzmienie lat 60. To nie tyle rekonstrukcja, co rewitalizacja - dynamiczna, liryczna i niebywale ekscytująca - napisał w Polityce Mirosław Pęczak.