50 Bieg Westerplatte

Sport, Gdańsk

Data 08.09.2012 11:00
Miejsce Westerplatte - Długi Targ
Miejscowość Gdańsk
Bilety wstęp wolny

W 2012 roku Miasto Gdańsk już po raz 50. będzie gościć prestiżową imprezę biegową najwyższej rangi. Bieg Westerplatte (do 2007 roku noszący nazwę Międzynarodowego Biegu Ulicznego Szlakiem Obrońców Wybrzeża '39) jest najstarszą imprezą biegową w Polsce, na stałe wpisaną kalendarz ważnych wydarzeń sportowych.

Trasa prowadzi spod grobu mjr. Henryka Sucharskiego na Westerplatte (gdzie zawodnicy składają kwiaty), a jego meta znajduje się w najbardziej eksponowanym miejscu na gdańskiej starówce, w pobliżu Fontanny Neptuna. Co roku wśród uczestników nie brakuje zawodników z Kenii, Białorusi, Polski.

Bieg ma formułę otwartą, wystartować może każdy i co istotne, również każdy może wygrać. Najlepsi biegacze otrzymają czeki na łączną kwotę 15.000 PLN. Zwyciężyć może jednak każdy. Kolejna kwota 15.000 PLN to pula nagród rzeczowych,które zostają rozlosowane wśród wszystkich, którzy ukończyli bieg. Każdy uczestnik uhonorowany zostaje okazałym, pamiątkowym medalem, odlanym specjalnie na konkretną imprezę.

W ostatniej edycji w 2011 roku blisko 1200 biegaczek i biegaczy dobiegło do mety 49. Biegu Westerplatte. Tym samym ustanowiony został rekord frekwencji, z 73% tendencją wzrostową w odniesieniu do imprezy z 2010 roku.

Zapisy do biegu zostaną uruchomione 13 sierpnia o godzinie 12.00. Rejestracji można dokonać przez moduł zgłoszeniowy: