Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy pod Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska

Koncerty, Gdańsk

Data 20.12.2014 20:00
Miejsce Kościół Św. Mikołaja
Adres Świętojańska 72
Miejscowość Gdańsk
Bilety 40 zł , ulgowy 20 zł

Polski Chór Kameralny zaprasza na koncert oratoryjny G.F. Haendla "Mesjasz", który odbędzie się w sobotę 20 grudnia o godz. 20:00 w Kościele św. Mikołaja w Gdańsku. Wystąpią: brytyjscy soliści, Polski Chór Kameralny, orkiestra Capella Bydgostiensis pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego.

Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy organizowany jest już po raz 6. wpisując się w przedświąteczną tradycję Gdańska. W programie koncertu jeden z najbardziej znanych utworów G.F. Haendla "Mesjasz" HWV 56. Teksty użyte w oratorium mają swoje źródło w Biblii Króla Jakuba oraz w Modlitewniku Powszechnym, samo dzieło zaś składa się trzech części: pierwsza jest zapowiedzią przyjścia Mesjasza, druga opowiada o jego życiu, śmierci i zmartwychwstaniu, trzecia - o misji zbawienia ludzkości.

Łącznie wystąpi ponad 60 artystów, wśród nich czwórka solistów z Wielkiej Brytanii. Keri Fuge pochodząca z Newcastle to młoda sopranistka, która swoje doświadczenie muzyczne zdobywała m.in. w Operze Narodowej w Londynie. Kontratenor Ben Williamson studiował w King College w Cambridge i londyńskiej Royal College of Music, gdzie był finalistą Konkursu Wokalnego w 2010 roku. Tyler Clarke również ukończył studia w Royal Collage of Music. W 2009 roku został laureatem nagrody Les Azuriales Opera 2009 dla młodych wybitnych artystów operowych. James Oldfield to bas-baryton, zdobywca nagrody Leonard Ingrams Award dla najlepszych młodych artystów operowych. Zespół artystyczny Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis zaliczana jest do czołowych polskich orkiestr kameralnych. Orkiestrze i solistom towarzyszyć będzie Polski Chór Kameralny, należący do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych.

Mamy nadzieję, iż tematyka ponadczasowego oratorium z udziałem międzynarodowego grona artystów w pięknym wnętrzu Bazyliki Św. Mikołaja oo. Dominikanów będzie godnym wprowadzeniem w bezpośrednie obchody Świąt Bożego Narodzenia 2014.

Bilety w cenie 40zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) do nabycia (pon.-pt. 9:00-16:00) w siedzibie Polskiego Chóru Kameralnego Ul. Opata Jacka Rybińskiego 24, Gdańsk-Oliwa oraz na godzinę przed koncertem w Kościele św. Mikołaja. Tel. (58) 552 41 73, (58) 552 15 19.